Як вивести масляні плями.

Якщо ви на своєму одязі виявили жирне масляна пляма, не поспішайте розлучатися з річчю. Більшість подібних плям можна видалити в домашніх умовах, не вдаючись до послуг хімчистки.
Вам знадобиться
  • -бензин;
  • -спірт;
  • -скіпідар;
  • -нашатирний спирт;
  • -гліцерін;
  • -мел;
  • -рослинне масло.
Інструкція
1
Якщо у вас немає спеціальних засобів для очищення жирних плям, використовуйте бензин, спирт або скипидар. Виверніть одяг навиворіт, щоб не утворилися непривабливі розлучення на лицьовій стороні. Нанесіть трохи розчинника на ватку або тампон і ретельно протріть поверхню, «прикрашену» масляною плямою.
2
Видаліть пляму з одягу, проглажівая її гарячою праскою через складену в кілька разів промокальний папір. Підкласти її так само необхідно і до виворітного стороні. А в разі якщо пляма задавненої, то попередньо обробіть його бензином.
3
Змішайте по чайній ложці будь-якого миючого засобу і нашатирного спирту. Додайте їх до половині склянки теплої води. Даним розчином протирайте пляма до зникнення. Потім пропрасуйте через чисту тканину білого кольору.
4
Від засмальцьованих, жирних плям на шовковій тканині позбудьтеся, зануривши проблемну ділянку в суміш, приготовану з їдальні ложки гліцерину, столової ложки води і половини їдальні ложки нашатирного спирту. Потримайте пляма в розчині чверть години, а після цього ретельно промийте.
5
Засипте плями стовченим крейдою. Засипати слід і з вивороту, і з обличчя. Підкладіть папір і придавите зверху тканину чимось важким. Залиште на добу, а потім очистіть одяг від порошку. Цей спосіб добре чистить одяг світлих тонів. При чищенні темної тканини засинайте порошком тільки з виворітного боку.
6
Позбутися від плям на комірі, ви зможете, якщо протрете їх змоченим в розчині солі тампоном. Для цього розведіть в 25 г нашатирного спирту 5 г кухонної солі.
7
Якщо пляма виникло через олійної фарби, протріть його ватяним тампоном, змоченим в невеликій кількості рослинного масла. Цей спосіб діє тільки на свіжі плями. Якщо пляма від масляної фарби досить старе, замочіть річ в скипидарі, після чого виперіть звичайним способом.
Зверніть увагу
Перш ніж виводити плями, спробуйте обробити сумішшю річ в малопомітній місці, щоб не зіпсувати її.