Як в'язати ажурно. Як зв'язати ажурний комірець.

Ажурна в'язання гачком або на спицях дозволить прикрасити будь трикотаж декоративними вставками або створити оригінальний виріб, яке обов'язково буде відрізнятися особливою витонченістю і шармом. Як же навчитися в'язати ажурно?
Інструкція
1
Навчіться робити накид, без якого не обходиться жоден ажурний візерунок. Саме він, а також пров'язування разом декількох петель і дозволяють створювати цю повітряну красиву в'язку. Для утворення накиду підхопите правої спицею нитку з вказівного пальця на лівій руці справа наліво, рухом до себе.
2
Навчіться читати схеми ажурною в'язки в спеціальних журналах. Це дасть можливість правильно пов'язати вподобаний візерунок. Для цього запам'ятайте значення різних символів, що використовуються і в Росії, і за кордоном.
3
Запам'ятайте, що якщо після накиду необхідно провязать лицьову петлю, то накид виконується у напрямку вперед, при цьому робоча нитка, що лежить на правій спиці, спрямована назад. У разі проходження за накидом виворітного петлі, накид робиться спереду назад, а робоча нитка лежить на правій спиці, у напрямку вперед.
4
Вивчіть уважно схему перед початком в'язки. При цьому необхідно продумати не тільки пров'язування лицьової сторони, яка зазвичай і зображується на схемі, а й виворітного, щоб уникнути можливих помилок, які приведуть до перев'язування.
5
Починайте вчитися ажурною в'язанні з простих візерунків, які не вимагають особливих навичок. З часом вив'язування ажурних візерунків стане звичним, і можна буде не тільки правильно виконувати складні варіанти за схемою, але і придумувати свої візерунки, що дозволить надалі створити унікальні вироби.
6
Навчіться ажурною в'язанні гачком. Це допоможе прикрасити будинок вишуканими серветками, скатертинами, шторами або зв'язати ажурний комірець до сукні, розкішну шаль і навіть улюблену іграшку для своєї дитини.
7
Намагайтеся при в'язанні дотримуватися рівномірний затягування петель і натяг робочої нитки, щоб полотно було акуратним і рівним, а візерунок точним.