Як виростити авакадо з кісточки. Як проростити кісточку авокадо.

Виростити авокадо в домашніх умовах хочуть багато любителів екзотичних кімнатних рослин. Деревце не принесе плодів, але буде радувати своїм ефектним зовнішнім виглядом домочадців і гостей. Щоб виростити авокадо, не потрібно бути досвідченим садівником.
Інструкція
1
Оберіть з плодів найстигліший і зрілий. Кісточка з несозревшего авокадо навряд чи проросте, тому необхідно вибрати стиглий плід - його м'якоть повинна бути соковитою і злегка продавлюватися при натисканні. Дістаньте з нього кісточку, акуратно розрізавши плід.
2
прорости кісточку. Зробіть кілька отворів з тупого кінця кісточки, вставте туди сірники або зубочистки, встановіть конструкцію в ємність з водою. Причому кісточка повинна лише торкатися води своїм тупим кінцем. Другий варіант - виконайте отвори в середині кісточки і вставте в них зубочистки - на цих пристосуваннях, які потрібно покласти на краю склянки, кісточка буде утримуватися над водою. Рівень води потрібно постійно контролювати і доливати необхідну рідину. Кісточку слід пророщувати до того моменту, поки не з'являться маленькі корінці, а з верхнього кінця не виросте зелений паросток.
3
Пересадите рослина. Приготуйте підходящу грунт - торф змішайте з дрібно подрібненим керамзитом. Занурте кісточку тупим кінцем вниз і злегка присипте землею, але не до кінця - верхній, загострений кінчик повинен підніматися над рівнем горщика. Добре полийте землю, а зверху паросток прикрийте ковпаком (це може бути звичайна скляна банка або щільний поліетиленовий пакет).
4
Створіть сприятливі умови для росту і розвитку рослини. Авокадо любить тепло і вологу. Забезпечте хороший дренаж в горщику - насипте на дно ємності гальку. Не потрібно поливати рослину рясно, досить забезпечити оптимальне зволоження і регулярно обприскувати наземні частини.
5
Чи не ставте горщик з авокадо під прямі сонячні промені, але і не тримайте його в тіні. Оптимальне місце - утеплений балкон, де достатньо сонячного світла. Температура повітря в приміщенні не повинна опускатися нижче 16оC. Регулярно підживлюйте рослина мінеральними добавками (приблизно два рази на місяць влітку і навесні). Поливати авокадо краще теплою водою. У міру зростання рослину необхідно пересаджувати в більш відповідну ємність.
6
Доросла рослина потребує прищипування - обривайте кінці стебел час від часу і тоді авокадо виросте гіллястим і красивим.