Як оформити меню ресторану.

Меню ресторану - це не просто перелік страв, їх опис і ціна. Зовнішній вигляд меню може багато сказати про самому ресторані, про якість їжі та обслуговування. Крім того, воно служить засобом реклами. Якщо ви вже вибрали страви, приготували їх опис, залишилося одне важливе справа - зробити художнє оформлення меню. Вдалий дизайн допоможе залучити клієнтів, справити на них враження. І, навпаки, недбале, погано продумане, зроблене на поганому папері меню свідчить про низьку якість самого ресторану.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кольоровий принтер, кілька фарб, папір, шкіряні папки
Інструкція
1
Почніть з придумування ідеї. Прикрасити меню можуть незвичайна забарвлення, оригінальні зображення і написи. Враховуйте характер і особливості закладу. Меню має доповнювати і одночасно відображати образ ресторану. Якщо ваш ресторан присвячений національній кухні, сміливо використовуйте національний орнамент. Постарайтеся розробити дизайн, який відповідає стилю і духу ресторану.
2
Втілите вашу ідею в життя. На цьому етапі вам безсумнівно знадобиться комп'ютер. Надалі за допомогою комп'ютера ви зможете легко і швидко внести будь-які зміни в меню.Обязательно зверніть увагу на різні технічні деталі. Виберіть такий формат, шрифт і його розмір, щоб меню легко читалося. Досягніть оптимального просторового співвідношення між написами і пробілами. Вирішіть, якого кольору буде картка меню. Колір впливає на сприйняття тексту. Використовуйте зручні для читання і приємні для ока поєднання кольорів. Врахуйте, легше прочитати написане чорним кольором на білому фоні, ніж білим на чорному фоні.
3
Перевірте текст меню на помилки. Не пишіть відразу на декількох мовах. Це ускладнить читання. Однак якщо ви очікуєте відвідувачів-іноземців, друкуйте меню не тільки російською мовою. Для ресторанів вищої категорії рекомендується використовувати також англійську, французьку та німецьку мови. Включіть в меню назву вашого ресторану і логотип. Також вкажіть його номер телефону, адресу та час роботи.
4
Прорахуйте витрати. Вони повинні відповідати рівню ресторану. Якщо ресторан не першокласний, не використовуйте дорогу золоту або срібну фарбу. Для кольорового друку потрібні хоча б чотири фарби. Спеціальні ефекти і додаткові зображення збільшують необхідну кількість фарб. У ресторані вищої якості меню повинно бути надруковано на найкращій папері.
5
Роздрукуйте меню на кольоровому принтері. Вкладіть готові бланки в художньо оформлені папки. Це додасть вашому меню презентабельний від.Внімательно стежте за тим, щоб меню не було брудним і забрудненим. Якщо ви вирішили покрити бланки пластиком, регулярно протирайте їх від плям. Замінюйте зім'яті або брудні папки на нові.
Зверніть увагу
Розробкою дизайну і стилю можуть займатися професіонали. Зверніться в дизайнерські фірми при необхідності.
У створенні ресторанної атмосфери не останню роль відіграє дизайн інтер'єру. Розробляючи оформлення, важливо врахувати загальну концепцію закладу. Іншими словами, дизайн повинен сприяти розкриттю головної теми, якої підпорядковане назва, меню, програми залучення гостей.
Вам знадобиться
  • приміщення, дизайн-проект, дизайнер, будівельники
Інструкція
1
Розробіть основну тему, якої буде відповідати ресторан. Намітьте основні напрямки, за якими може рухатися дизайнерська думка. У кожному разі, зустрічатися з дизайнером краще, маючи хоч якісь ідеї щодо того, чого б вам хотілося бачити у своєму ресторані. Згодом вони будуть зазнавати зміни, але починати з чогось треба. Тому зробіть кілька олівцевих начерків. І не переживайте, що не вмієте малювати - цього від вас і не потрібно.
2
Вирішіть, яким би вам хотілося бачити зонування ресторану. Добре, якщо у вашому розпорядженні кілька залів. Але якщо зал всього один, до того ж - досить великий, що має форму правильного чотирикутника, приступаючи до оформлення важливо уявляти, як він буде розділений. Пам'ятайте: вимога контролюючих органів - курців і некурців зони, їх теж треба передбачити.
3
Знайдіть «фішки». Ви це можете зробити спільно з дизайнером або одноосібно (озвучивши дане побажання в технічному завданні). Наприклад, якщо у вас передбачається ресторан рибної кухні, резонно припустити, що в його оформленні ви захочете використовувати якісь рибацькі мотиви, - скажімо, мережі. Для закладу, що пропонує стейки, в дизайні може бути присутнім фермерська тема або інший декор у стилі «етно». Ресторан високої кухні часто оформляють під палацовий ампір. Також в дизайні закладу доречно «згадка» географічної приналежності основних страв. У ресторані, який спеціалізується на російській кухні, допускається лубочний інтер'єр або інтер'єр, стилізований під міщанську садибу 19 століття. Американський гриль-бар можна оформити в дусі «Золотої лихоманки». Латиноамериканський ресторан допускає змішання фарб в стилі бразильського карнавалу.
4
Продумайте, що може стати візуальним акцентом інтер'єру. У справу може піти все, що доречно у вашій концепції. Наприклад, банери або постери на всю стіну; великий акваріум або клітка з екзотичним тваринам; дерево в діжці, на якому висять всілякі предмети, або дерев'яний віз.
5
Додайте дрібних деталей. З ними оформлення ресторану виглядає закінченим. До того ж дрібні деталі легше придбати. Адже за великими, часом, доводиться їхати на край світу.
Зверніть увагу
Оформляти ресторан слід згідно дизайн-проекту. Внесення змін по ходу робіт може призвести до порушення стильової одноманітності.
Корисна порада
Дизайн ресторану треба підбирати таким чином, щоб він сприяв запам'ятовуваності бренду.