Як зняти гіпертонічний криз.

Якщо стався гіпертонічний криз, потрібно негайно викликати "швидку допомогу". Але поки медики їдуть, необхідно надати хворому першу допомогу, щоб уникнути необоротних наслідків.
Інструкція
1
Гіпертонічний криз розвивається несподівано. Тривалість же його різна: від декількох годин до декількох днів. Головне - не розгубитися в ситуації, що склалася. Якщо ви або хтось із близьких страждає гіпертонією, то завжди потрібно бути готовим до перепадів тиску і знати всі способи впоратися з ним до приїзду швидкої. Хворий повинен мати під рукою ліки, щоб у разі необхідності прийняти їх, тим самим, уникнувши наслідків.
2
Вам потрібно постаратися купірувати криз. Обов'язково дайте хворому ліки, що знижують артеріальний тиск. Ліки мають бути ті, які прописав лікар. Ні в якому разі не можна давати нові препарати, адже вони можуть тільки погіршити ситуацію. При гіпертонічному кризі відмінно підійде накладення гірчичників на потиличну область або на ікри.
3
Зробіть гарячі ванни для ніг. Це відведе кров від серця і головного мозку.
4
Хворий повинен перебувати в сидячому або лежачому положенні. Голова (з допомогою подушок або ковдр) повинна бути обов'язково піднята. Це потрібно зробити для того, щоб уникнути нападів ядухи. Приміщення повинно провітрюватися. Зніміть тісний одяг, щоб нічого не заважало людині дихати. Потрібно постаратися відновити дихання і не панікувати. Необхідно зробити глибокий вдих, затримати дихання і повільно видихнути.
5
Якщо з'явилися сильні болі в області грудей, можна дати таблетку нітрогліцерину під язик.
6
Ні в якому разі хворому не можна дозволяти спати, інакше він може впасти в кому.
7
Надалі потрібне медикаментозне лікування. Препарати призначаються лікарем індивідуально, залежно від ступеня тяжкості криза.
Корисна порада
Щоб уникнути розвитку гіпертонічного кризу, потрібно регулярно відвідувати свого лікаря, виконувати всі його призначення, а також кожен день вимірювати артеріальний тиск. Гіпертонічний криз небезпечний своїми наслідками. Так, наприклад, може розвинутися порушення мозкового кровообігу.