Як профі збирають кубик рубика за лічені хвилини. Як зробити головоломку.

Кубик Рубика є найпопулярнішою головоломкою. Дорослі і діти можуть годинах сидіти і перевертати грані цього різнобарвного куба. Це геніальне творіння не так-то легко зібрати. Величезна кількість початкових положень не дає прямої інструкції до складання, але мати загальне уявлення про процес збірці повинен кожен любитель цієї головоломки.
Інструкція
1
Зберіть хрест на верхній грані головоломки. Це буде одна з відправних точок для подальшого складання. Перш за все потрібно вибрати колір хреста. Орієнтуйтеся на вже наявному кольорі, який розташовуватиметься в середині майбутнього хреста. Далі крутите, грані доти, поки через центр верхньої межі не проходитиме лінія з одного кольору. Потім залишиться зібрати по одному кубу з країв. Далі необхідно провести збірку квітів продовження хреста. Для цього потрібно по два кольори різного спектру, які будуть продовженням хреста на інших гранях.
2
Приступайте до збірки верхньої межі. Спочатку приведіть до кольору хреста нижній лівий кубик. Ліву грань сместите проти годинникової стрілки, нижню - за годинниковою, ліву - за годинниковою. Якщо це не допомогло, то скористайтеся двома іншими операціями: 1) передня грань - проти годинникової стрілки, нижня - проти годинникової, передня - по часовой.2) передня грань - проти годинникової стрілки, права - проти годинникової, нижня - за годинниковою (2 раза), права - за годинниковою, передня - по часовой.В результаті ви зберете потрібний колір лівого нижнього кубика. Для трьох інших виконайте аналогічні операції.
3
Проведіть збірку нижньої грані. Будь-який з бічних кубиків передній грані необхідно перевернути вниз на нижню грань. Наприклад, збірка бокового лівого кубика. На передній грані утворилася буква «Т», під нею якраз буде матися куб іншого кольору. Нижню межу поверніть проти годинникової стрілки. Ліва грань повертається за годинниковою, нижня - за годинниковою, ліва - проти годинникової, нижня - за годинниковою. Залишилося ще три ходи. Передня грань головоломки перевертається проти годинникової, нижня - проти годинникової, передня - по вартовий. Три кості нижньої межі наводяться одного кольору аналогічним чином.
4
Переверніть головоломку вліво на одну грань. Тепер передня грань повинна залишитися на місці, а нижню переверніть так, щоб вона стала верхньої. Самі грані не пересувайте, руху піддається лише сам кубик. Крутите верхню грань за годинниковою стрілкою, передню - за годинниковою, праву - за годинниковою, верхню - знову за годинниковою, праву - проти годинникової, верхню - проти годинникової, передню - проти годинникової. Тепер збирайте залишилися кольору. Перш за все, зберіть дві нижні грані, потім приступайте до збірки хреста на верхній грані. Наприкінці вам залишиться зібрати лише одну грань головоломки.