Як зменшити розмір речі. Як зменшити річ в розмірі.

Головне, щоб костюмчик сидів. Цим золотим правилом потрібно керуватися при виборі будь-якої речі. Проте буває й так, що дрібничка, яка вам сподобалася, трохи завелика, а подібною, але меншого розміру, в магазині в наявності немає. Або річ, улюблена вами в минулому сезоні, цілком би підійшла і для поточного, але, на жаль - трохи розтягнулася і не сидить по фігурі. Спробуйте зменшити розмір виробу, але так, щоб потім, в разі невдачі, не довелося б шукати чародіїв для того щоб виправити непоправне.
Інструкція
1
Якщо ви придбали одяг з вовни або натурального шовку, то грамотно проведена процедура прання допоможе вам зменшити її розміри. Зверніть увагу: навіть у сучасних пральних машинах прати вовняні і шовкові речі для того щоб вони «сіли», ризиковано, тому краще це робити вручну.
2
Замочите одяг в гарячій воді (60-70 ° C) не більше ніж на 10 хвилин. Не використовуйте при замочуванні лужні засоби, так як луг може зруйнувати натуральні волокна тканини. Після замочування виперіть річ і відіжміть, але не до кінця. Прополощіть її в крижаній воді (для цього можна покласти в тазик для полоскання кілька кубиків льоду) і ще раз відіжміть, але без особливих зусиль.
3
Розстелите на столі або на підлозі ватман, покладіть на нього рушник, щоб воно ввібрало воду, що залишилася. Покладіть зверху випраний одяг виворотом назовні. Ні в якому разі не розстеляють ватман поблизу від труб центрального опалення, так як під впливом гарячого повітря тканина може деформуватися. Не варто і розвішувати випрані речі з вовни і шовку на білизняний мотузці або на «плічках», оскільки майже напевно річ, що зменшилася на розмір в районі талії, витягнеться і деформується в інших місцях.
4
Якщо ви вирішили зменшити розмір одягу за допомогою ножиць або нитки з голкою, зверніться краще в майстерню, так як тільки професіонал зможе вшити або обрізати річ так, щоб це було і непомітно, і не псувало фасон. Якщо ви все-таки вирішили вшити одяг самостійно, потренуйтеся спочатку на непотрібних речах, перш ніж починати працювати з новою (або коханої).
5
Заколіть шпильками те місце, яке найменш помітно зі сторони і яке можна вшити. Візьміть білу нитку і тонку голку і прошийте це місце спочатку на «живу нитку». Оцініть результат. Якщо на речі є кишеньки, подивіться, чи не занадто він близько один до одного, що не морщить тканину, не деформувалися чи виточки. Якщо все нормально, сідайте за машинку і акуратно прошийте по розмітці вже нитками, придатними в тон.
6
Особливої уваги вимагає перемоделювання речі, якщо необхідно відрізати або надрізати частину тканини для того, щоб потім зшити або підшити це місце. Тут шпильок буде явно недостатньо. Вам знадобиться і форма вашого розміру. Тому в даному випадку краще віднести річ в майстерню, так як в процесі зменшення розміру вам знадобиться спочатку розпороти виріб, а потім зшити його заново по викрійці, що без підготовки і відсутності навику моделювання неможливо.