Як тримати смичок.

Оволодіти грою на такому інструменті як скрипка зовсім не просто, і в цьому процесі немає жодної деталі, якої потрібно було б приділяти менше уваги - абсолютно все має значення і звертати увагу на всі нюанси потрібно на самому початку занять, адже , погодьтеся, що переучуватися набагато складніше. Важливо, природно, і те, як тримати смичок в процесі гри.
Інструкція
1
Багато педагогів по грі на скрипці стверджують, що рука, що тримає смичок, повинна бути опущена, а саме, коли ви берете в руки смичок, дозвольте кисті впасти, а ваші пальці самі приймуть необхідне положення.
2
Якогось певного правила, яке диктує, які пальці і як повинні тримати і управляти смичком, в принципі, не існує. Можна сказати, що це питання суто суб'єктивного характеру - він багато в чому залежить від ваших фізіологічних особливостей. Тому зрозуміти, як саме потрібно тримати смичок, ви зможете тільки після багаторазових спроб зрозуміти, яке положення руки і пальців дозволяє домогтися бажаного результату.
3
Багато всесвітньо відомих скрипалі, такі як, наприклад, Сарасате, Йоахім і Венявский, мали свою власну манеру тримати смичок, адже у кожного рука була особливої форми, пальці і м'язи на руках також індивідуальні. Приміром, Йоахім тримав смичок за допомогою другого, третього і четвертого пальців (не рахуючи великого), піднімаючи при цьому перший палець. А Изаи, наприклад, тримає смичок за допомогою перших трьох пальців, піднімаючи мізинець. Сарасате ж тримав смичок відразу всіма пальцями і вмів при цьому додати своїм пасажів легкість і легкість, а тону виняткову співучість. Однак, історії відомо, що всі ці великі майстри використовували тільки тиск кисті на струни інструменту (це означає, що не варто використовувати для цього всю руку). Звичайно, дізнатися, яке саме тиск вибирали ці відомі скрипалі для кожного окремого моменту, нам не дано.
4
Візьміть смичок так, як зручно вам, поставте пальці в робоче положення (будиночком) і звільніть мізинець. Проведіть смичком спочатку по повітрю, а потім по струнах. Якщо руці не комфортно, покладіть і знову візьміть смичок.