Як фарбувати модель літака. в Який колір фарбували літаки.

Для того щоб правильно пофарбувати стендову модель літака часів другої світової війни, необхідно мати історичні відомості про камуфляжній забарвленням справжніх бойових машин, способи фарбування моделей, склади барвників, а також прийоми штучного старіння зовнішнього вигляду моделі.
Вам знадобиться
  • - нітроемалі різних кольорів;
  • - розчинники;
  • - алюмінієва пудра;
  • - розпилювач
Інструкція
1
Перед фарбуванням моделі всю поверхню заґрунтуйте складом, приготованим з чотирьох частин ацетону і однієї частини грунтовки ГФ-21. Перемішані складові відстоюють в закритій банці, після чого рідиною гарантують деталі. Фарбування частин моделі літака, після висихання грунтовки, слід зробити ще до збірки, щоб не зафарбувати сусідні деталі небажаним кольором.
2
З відстані в 15-20 см наносите на частини літака верстви нітроемалі, розведеної розчинником №№ 646; 647 до рідкого, але не прозорого стану. Час застигання шару близько однієї години. Слід чекати повного висихання перед нанесенням наступного кольору. Бажано, щоб перший шар був білим на всіх деталях моделі самолета.Для виготовлення сріблястого фарбувального пігменту змішайте в скляному бульбашці 2 частини алюмінієвої пудри, 1 частина пихтового лаку, 2 частини розчинника. Киньте в пухирець 2-3 кульки з невеликого підшипника, для збовтування осідаючої на дно при зберіганні пудри. Сохне цей склад близько 25 хв.
3
Для того щоб літак не виглядав як щойно з прилавка магазину іграшок, в алюмінієвий барвник додайте трохи світло-сірого пігменту або зубного порошку, так досягається ефект вицвілій поверхні. Кольором і нанесенням фактури доможіться, щоб пропелер виглядав дерев'яним, накладка на втулку гвинта, картер і циліндри двигуна пофарбуйте тьмяно-сірим кольором, вихлопні труби повинні мати іржавий колір, штовхачі циліндрів пофарбуйте в світло-сріблясті. Гармати і кулемети покрийте темно-сірим кольором, місцями подмажьте до тьмяною поверхні.
4
Щоб гума коліс шасі виглядала поношеного, додайте в чорну нітроемаль трохи білої фарби, після висихання подкрасьте в потрібних місцях сумішшю темно-коричневої і білої фарби. Аерографом або розпилювачем нанесіть на фюзеляж сліди вихлопних газів сіро-коричневого або темно-сірого кольору. Домагайтеся не надто матовою, але і не дуже глянсовою поверхні офарблюються деталей.
5
За допомогою історичних документальних і літературних джерел уточнюйте заздалегідь, які кольори використовувалися при розфарбовуванні літака тієї моделі, що ви побудували, яка була форма плям застосовуваного камуфляжу, які знаки відмінності і емблеми застосовувалися авіаційною промисловістю тієї чи іншої держави. В різні пори року, в залежності від клімату, літаки раскрашивались по-різному. Колір нижньої і верхньої поверхні нічних бомбардувальників і розвідників докорінно відрізнявся від забарвлення бойових машин, що діяли днем.