Як обчислюється питома вага.

Для розрахунків, пов'язаних з визначенням питомої ваги тіла в рідкому або твердому агрегатному стані, зовсім не обов'язково мати повністю обладнану хімічну лабораторію, хоча лабораторні ваги не завадять.
Інструкція
1
Візьміть будь-яку мірну ємність. Для визначення питомої ваги рідини налийте її в ємність і зафіксуйте її обсяг в зошиті. Після цього перелийте рідина в чашу лабораторних (електронних) ваг і зважте. Питома вага буде дорівнює відношенню значення отриманого при зважуванні рідини до об'єму.
2
Якщо тверде тіло має правильну геометричну форму, обчисліть спочатку обсяг предмета, залежно від форми тіла. Так, якщо вам необхідно дізнатися обсяг паралелепіпеда, дізнайтеся спочатку значення його довжини, ширини і висоти. Отримані значення перемножте. Після цього покладіть предмет на чашу ваг і дізнайтеся його вагу. Питома вага твердого тіла в цьому випадку буде дорівнює відношенню ваги до об'єму.
3
Якщо тверде тіло має неправильну форму, помістіть його в мірну ємність і залийте водою. Зафіксуйте обсяг. Вийміть тіло з води. Тепер знову заміряйте і зафіксуйте об'єм води в ємності. Шляхом вирахування із значення об'єму рідини №1 значення об'єму рідини №2 обчисліть шуканий обсяг твердого тіла. Покладіть предмет на чашу ваг і дізнайтеся його вагу. Питома вага тіла неправильної форми буде дорівнює відношенню значення його ваги до значення його обсягу.
4
Скористайтеся таблицями щільності твердих і рідких тіл для визначення питомої ваги. Питома вага буде дорівнює відношенню густини речовини до його об'єму. Об'єм тіла можна обчислити шляхом ділення його щільності на його масу. А масою тіла, відповідно, буде величина, отримана при множенні щільності тіла на його обсяг.
5
Зверніть увагу: маса і вага - нерівнозначні поняття. Так, питомою масою тіла буде його щільність. Значення маси фізиками і хіміками зазвичай розраховується і як відношення твори питомої ваги та обсягу до прискорення вільного падіння.