Як зберігати жорсткі диски.

Жорсткі диски бувають різного призначення і ємності. У зв'язку із збільшеною потребою зберігати великі обсяги інформації, диски стали необхідними атрибутами життя. Однак ці носії інформації іноді приходять в непридатність. Щоб цього не відбувалося, потрібно ставитися до них дбайливо і акуратно і вміти правильно зберігати ці пристрої.
Вам знадобиться
  • -спеціальний бокс;
  • -програма для виміру температури жорсткого диска;
  • -комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Остерігайтеся падінь і ударів жорстких дисків. Гіроскопічний момент, що виникає при роботі жорсткого диска, посилює ефект і дія удару, в результаті якого диск може повністю припинити роботу.
2
Якщо жорсткий диск є зовнішнім пристроєм, зверніть увагу на умови виключення диска і його подальшого розміщення. Категорично забороняється будь-яким виробником жорстких дисків включення або виключення роз'єму при включеному комп'ютері, так як імпульси струму можуть серйозно пошкодити механіку вінчестера і електроніку.
3
Розібравши коробку зовнішнього диска, не торкайтесь до провідників і металевих мікросхем. Заряд статичної електрики, який може накопичитися на тілі людини, пробиває тонкі напівпровідникові мікросхеми диска. Для того щоб вирішити цю проблему, торкніться спочатку корпусу диска.
4
Місце зберігання дисків не повинно знаходитися поблизу від таких пристроїв як разові запальнички з п'єзоелектричним кристалом. Подібні високовольтні прилади створюють імпульси з напругою 10-20 кіловольт, що вельми шкідливо для стану жорстких дисків.
5
При установці на зберігання не розбирайте диск, можливе пошкодження головок і поверхонь пластин. Розбірку жорсткого диска в принципі потрібно залишити фахівцеві. Подряпати деталі диска можна дуже легко. Це не додасть йому довговічності і надійності, зате гарантійна служба цілком може пред'явити претензії.
6
Слідкуйте за температурою диска під час його роботи. Для цього скачайте одну із спеціалізованих програм в інтернеті. Простежте, щоб жорсткий диск не перегріватися. Періодично давайте йому відпочити.
7
Створіть в місці зберігання дисків оптимальну температуру, не допускайте потрапляння дисків під прямі сонячні промені. Ретельно протирайте трохи вологими серветками повітрозабірники вентиляційних отворів, очищаючи їх від пилу.