Як знайти альтернативну вартість. Як оцінити вартість книги.

Роблячи вибір на користь чого-небудь, іноді доводиться відмовитися від деяких інших, альтернативних пропозицій, вибравши найкращий з них. Вартість товару або послуги, від придбання яких людина відмовляється, заради купівлі іншого називається альтернативною вартістю. Альтернативна вартість застосовується в економіці і в звичайній діяльності людини.
Інструкція
1
У грошовому вимірі альтернативна вартість визначається за формулою: Ціна вибору дорівнює витратам на придбання обраного варіанту плюс упущений дохід від відкинутого варіанту. Все це, як правило, співвідноситься з однієї тимчасової одиницею - роком або місяцем.
2
Так якщо людина може придбати два товари - А і В, однаково цікаві йому, і вибирає все ж товар А за n-кількість грошей, то вартість другого товару визначають як m і приходять до висновку, що альтернативна вартість покупки А буде дорівнювати m. Тобто в разі потреби можна буде купити альтернативний товар за обчислену ціну.
3
Альтернативна вартість часто застосовується до діяльності людини. Наприклад, при поході в нічний клуб вираховується вартість входу в клуб, їжі та напоїв і підраховується загальна сума. Альтернативою клубу міг би бути вечеря вдома - він би обійшовся людині в меншу суму. Ця сума і є його альтернативною вартістю. До цього розрахунку можна додати, що час, проведений в клубі, можна було б присвятити роботі або рішенням домашніх справ.
4
Людина, яка заробляє 150 рублів на годину, повинен розуміти, що одна година вдома або в колі друзів обійдеться йому в 150 рублів. Це альтернативна вартість однієї години його життя.
5
Фактично альтернативна вартість на увазі під собою вартість невикористаних можливостей. На основі теорії альтернативної вартості визначаються багато факторів економічний життя: оцінка інвестиційних проектів, аналіз ризиків вкладення капіталу і т.д. Питання альтернативи виникає через те, що людські та економічні ресурси небезмежні, тому людині доводиться вибирати ті варіанти, які здаються йому самими кращими на певному відрізку часу.
6
Одним з головних постулатів економіки та підприємництва є теза про те, що гроші потрібно інвестувати в проекти, які приносять найбільшу вигоду, і вкладати їх потрібно до тих пір, поки дохід від проекту перевищує альтернативну вартість інвестованих коштів.
Додана вартість - це різниця між відпускною ціною товару і витратами на його виготовлення. Постачальник і продавець мають право включити до додану вартість всі витрати, пов'язані з перевезенням, рентою, виплатою податків, зарплати, з урахуванням прибутку підприємства.
Вам знадобиться
  • - товарні рахунок-фактури.
Інструкція
1
ПБО №5 не обмежує ні виробника, ні представників торгівлі і не дає загальних рекомендацій по сумі, яка буде вважатися доданої вартість ю, але при цьому обидві сторони повинні враховувати, що велика надбавка зробить товар неконкурентоспроможним на ринку і він залишиться незатребуваним. Тому включайте всі витрати і робіть мінімальну процентну накрутку на отримання прибутку з урахуванням цін ваших конкурентів на аналогічний вид товару.
2
Для розрахунку валової доданої вартості, за якою платить податки виробник, складіть всі суми, витрачені на виробництво продукції. Включіть в них вартість видаткових та додаткових матеріалів, з яких ви справили продукт, витрати на електричну енергію. Далі, зробіть розрахунок додаткових витрат на виплату податків, амортизацію основних засобів, зарплату, виплачену за роботи з виробництва товару, доставку матеріалів, включіть відсоток прибутку. Ви отримаєте оптову відпускну ціну. Відніміть від результату валову додану вартість . Кінцевий результат буде проміжної доданої вартість ю.
3
Торговий точка купує товар за оптовою відпускною ціною виробника. Доданої вартість ю на товар буде різниця між відпускною оптовою ціною і відпускною продажною ціною. У цю суму включите всі витрати, пов'язані з доставкою, виплатою податків, зарплати і свого прибутку.
4
У товарній фактурі вказуйте відпускну і закупівельну ціну. У відповідній графі №42 - різницю між відпускною і закупівельною ціною, яка і буде вважатися доданої вартість ю чи торгової накруткою вашого підприємства.
5
Відсоток доданої вартості вкажіть у внутрішніх правових актах підприємства. Ви маєте право застосувати загальний відсоток до всіх видів товарів або докласти таблицю з розрахунковою процентною вартість ю торгової доданої вартості по кожному найменуванню окремо.