Як налаштувати ефірну антену. Як грамотно налаштувати звичайну телевізійну антену.

Ефірні антени дешевше супутникових та їх налаштування не представляє складних маніпуляцій. Достатньо мати пряму видимість з передавальним центром, якісний підсилювач ТВ-сигналів і хороший телевізійний кабель. На території нашої країни основні канали ефірного телебачення без праці приймаються на такі антени.
Інструкція
1
Правильно виберіть напрямок на телевізійний передавальний центр і наведіть на нього антену. Наводите по антені, яка має більш вузьку діаграму спрямованості, тобто по ДМВ діапазону, і вибравши найслабший канал в ньому. Візьміть телевізійний кабель з самою товстою центральної житлової. Підключіть до вимірника рівня до дециметровому антени і, замеряя рівень сигналу, знайдіть його максимум: для МВ1 (1-5 канал) - 74 дБ, для МВ2 (6-12 канал) - 60 дБ, для ДМВ (21-69 канал) - 50 дБ. Якщо вимірювача ні, добийтеся кращої картинки. Дефект зображення може виникати через недостатній рівень сигналу, тоді на екрані з'являється «сніг», або ж через недостатньо високого відносини сигнал/шум.
2
Вирівняти рівні між діапазонами. Дану процедуру, на жаль, без вимірювального приладу зробити практично неможливо. Традиційно досить сильно приймається перший діапазон і нерідко слід ввести в схему атенюатор. На другому діапазоні потужний сигнал у 8 каналу (Росія), а це зазвичай вимагає установку режектора на 8-й канал, можна навіть регульованого. За цією ж схемою вирівняйте за рівнями за допомогою режекторного фільтрів дециметровий діапазон, в цьому випадку може знадобиться передпідсилювач ДМВ.
3
Підключіть після цього всі кабелі з підготовленими діапазонами до мультібенду (Багатовходові підсилювача), де сигнали за допомогою діапазонних регуляторів підсумовуються, вирівнюються і посилюються до необхідного рівня для подачі в мережу. Враховуйте при цьому, що телевізору потрібно від 60дБ до 90 дБ, а сигнал, який посилюється понад 100 дБ може створити интермодуляцию (переусіленіе). В результаті чого, на зображенні з'являються тіні, коли просвічується через один канал картинка другого каналу або «хрести». Коли ж рівні нижче, то слід поміняти антени на більш потужні або ж підняти їх вище.