Як відключити вертикальну синхронізацію у відеокарті. Як прибрати вертикальний синхроимпульс ноутбук.

Вертикальна синхронізація - це спеціальний механізм для запобігання розривів картинки в комп'ютерних іграх. Цей параметр пов'язує частоту оновлення картинки в грі з частотою монітора так, щоб вони працювали синхронно. Тоді при русі камери в грі не буде артефактів і поділу картинки на кілька частин. Але вертикальна синхронізація може обмежити швидкість в грі. Відбувається це рідко, але все ж буває.
Інструкція
1
Для виправлення цього параметра відкрийте меню вашої гри, знайдіть меню «Опції» або «Параметри», у підпункті «Відео» шукайте пункт «Вертикальна синхронізація» (Vertical Sync). Якщо меню англомовне і опції текстові, тоді шукайте положення перемикача Disabled або «Вимкнено». Після цього натисніть кнопку «Застосувати» або Apply для збереження цього параметра. Зміни вступають в дію після перезапуску гри.
2
Інший випадок, якщо в додатку немає такого параметра. Тоді налаштовувати синхронізацію доведеться через драйвер відеокарти. Налаштування відрізняється для відеокарт виробництва AMD Radeon або nVidia Geforce.
3
Якщо ваша відеокарта належить до сімейства Geforce, натисніть правою кнопкою на робочому столі і виберіть пункт меню «Панель управління nVidia». Інший варіант - відкрийте панель керування через меню «Пуск», там буде іконка запуску з тією ж назвою. Якщо ні в панелі управління, ні в меню робочого столу ви не знайшли потрібну іконку, подивіться біля годинника в правому куті екрану, там буде зелений значок nVidia, схожий на око - двічі клацніть на ньому. За підсумком відкриється меню налаштувань відеокарти.
4
Вікно панелі управління драйвера складається з двох частин, у лівій частині знаходяться категорії дій, а в правій - можливі варіанти та інформація. Виберіть в лівій частині нижню строчку «Управління параметрами 3D». У правій частині вікна, на закладці «Глобальні параметри», знайдіть у самому верху списку опцію «Вертикальний синхроимпульс». Навпаки буде вказана поточна настройка: «Включити», «Відключити» або «Установки програми». Виберіть зі списку варіант «Відключити» і підтвердіть свій вибір, натиснувши кнопку «Застосувати».
5
У власників відеокарт AMD Radeon настройка драйвера проводиться через спеціальний додаток Catalyst. Для його запуску натисніть правою кнопкою на робочому столі і виберіть Catalyst Control Center. Або відкрийте панель управління комп'ютером і знайдіть значок з тією ж назвою. Третій спосіб - в системній області екрану біля годинника, в правому нижньому кутку, шукайте червоний круглий символ і двічі клацайте мишею на ньому. Результат усіх цих дій однаковий - відкриється центр управління настройками вашої відеокарти.
6
Принцип той же, що в панелі управління nVidia.В лівій частині вікна будуть категорії налаштувань, а в правій - докладні налаштування і підказки до них. Виберіть пункт «Ігри» або Gaming в лівій колонці, а потім підменю «Параметри 3D-додатки». У правій частині з'являться пункти налаштувань різних параметрів відеокарти. Прокрутіть сторінку нижче і знайдіть напис «Чекати вертикального оновлення», а під нею повзунок перемикача з чотирма відмітками. Пересуньте цей повзунок в крайнє ліве положення, нижче буде напис «Завжди вимкнено». Натисніть кнопку «Застосувати» в правому нижньому кутку вікна для збереження змін.
Вертикальна синхронізація - один з важливих параметрів, що визначають алгоритм роботи відеопідсистеми комп'ютера і вирішальним чином впливає на її продуктивність, що особливо помітно в різноманітних іграх, що вимагають динамічного відображення якісної графіки. Він з'явився в епоху панування моніторів на базі технології електронно-променевої трубки.

Щоб розібратися в суті вертикальної синхронізації необхідно згадати принцип роботи таких моніторів. Зображення з'являється на світиться внутрішньої поверхні електронно-променевої трубки в результаті того, що сфокусований потік електронів послідовно рядок за рядком обходить кожну точку екрана, отрісовивая кадр. Потім промінь знову повертається до верхнього лівого кута екрана, щоб почати отрисовку наступного кадру. Саме цей момент повернення променя є оптимальним для зміни зображення, адже в іншому випадку частину екрану буде відображати попередній кадр, а частина - наступний, що негативно вплине на якість картинки. Вертикальна синхронізація якраз і вимагає від відеокарти чекати моменту повернення променя для зміни кадру, що позитивно впливає на якість картинки, але призводить до уповільнення отрисовки графікі.Для того щоб відключити вертикальну синхронізацію, найкраще скористатися спеціалізованою панеллю тонкої настройки параметрів відеокарти, наприклад, CATALYST Control Center від одного з лідерів ринку відеорішень для персональних комп'ютерів - компанії ATI. Послідовність кроків, що дозволяють вирішити поставлене завдання, може бути наступною:

  1. Виберіть пункт «3D» в меню «Графіка» або на вкладці «Налаштування графіки» в дереві навігації.
  2. Натисніть «Все настройки»
  3. прокручувати вміст вікна, поки не побачите пункт «Чекати вертикального оновлення»
  4. Перетягування повзунка вправо дозволить поліпшити якість зображення, а вліво - відключити вертикальну синхронізацію і тим самим поліпшити продуктивність графічної підсистеми.

Зрозуміло, можливості CATALYST Control Center не обмежуються відключенням вертикальної синхронізації. Для більш повного знайомства з функціоналом цього потужного програмного рішення ознайомтеся з його довідковою системою.