Як викликати гикавку.

Якщо ви хочете позбутися від настирливого співрозмовника, почніть гикати. Мало кому сподобається, що його візаві, тільки що, здавалося б, так весело бере участь у розмові, раптом став жертвою нападу гикавки. Щоб викликати у себе гикавку, зовсім не обов'язково бути хорошим актором. Достатньо знати кілька дієвих методів.
Інструкція
1
З'їжте шматочок черствого хліба всухом'ятку. При відкушуванні, розжовування і ковтанні намагайтеся якомога глибше дихати, щоб викликати гикавку. Втім, швидке заковтування будь-якої їжі без взагалі будь-якого розжовування теж може спровокувати мимовільне скорочення діафрагми.
2
З'їжте гостре блюдо, вживання якого мимоволі зажадає заковтування великих порцій повітря. А якщо для того щоб дещо пом'якшити дію перцю та інших спецій, ви з'їсте шматочок хліба, не запиваючи його водою, то приступ гикавки буде практично забезпечений.
3
Викличте спогад про який-небудь ситуації, яка вимагала від вас сильного нервового напруження. Втім, якщо ви і так перебуваєте в незатишному положенні, гикавка може початися в будь-який момент.
4
Випийте залпом стакан газованої води. Якщо газованої води під рукою немає, зійде і вода, температура якої прагне до нуля, правда, випити її в один дух досить проблематично. Крім того, після такої водної «процедури» ви можете викликати у себе не тільки гикавку, але і спровокувати виникнення ангіни.
5
Будь-яке переохолодження може викликати гикавку, незалежно від того, випили ви крижаної води або просто замерзли. Якщо за вікном мінусова температура, досить відкрити його стулки і присунутися до нього ближче, щоб гикавка не змусила себе чекати.
6
Надмірне вживання спиртного із закускою і помірне - без закуски - здатне викликати досить тривалий напад гикавки. Пов'язано це як з скороченням діафрагми, яка протестує таким чином проти вступу в організм алкоголю, так і з ураженням печінки, яка таким чином сигналізує, що вже не в силах справлятися з отрутами. Так що цей спосіб викликання гикавки - не найкращий.
7
У деяких людей гикавку може викликати тривалий сміх, і майже у всіх - затяжні ридання. Так що вчасно розказаний анекдот або сумна звістка може викликати мимовільне скорочення діафрагми і без вашого бажання.
Гикавка виникає внаслідок толчкообразних рухів діафрагми. Причини цього неприємного явища різні. Причому гикавка нерідко з'являється навіть у абсолютно здорових людей.

Гикавка: причини виникнення

Найбільш поширеними причинами появи гикавки у здорової людини є: - переохолодження (особливо у дітей раннього віку); - вживання газованих напоїв; - переїдання (якщо їжа тверда і суха) ; - Надлишок алкоголю в організмі; - стресові сітуаціі.Обичная гикавка проходить вже через 5-20 хвилин. У свою чергу, гикавка, тривалість якої перевищує 48 годин, може бути ознакою будь-якого серйозного захворювання. Її причиною можуть бути: - енцефаліт; - ларингіт; - діабет; - пневмонія; - плеврит; - розсіяний склероз; - інтоксикація; - менінгіт; - інсульт; - черепно-мозкова травма; - пошкодження або подразнення діафрагмального/блукаючого нерва та ін. Виходячи з цього, в разі тривалої виснажливої гикавки необхідно терміново пройти медичне обстеження.

Як позбутися від гикавки народними способами

Якщо ж у вас почалася звичайна гикавка, ви можете спробувати самостійно позбавитися від неї за допомогою народних методів. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання і спробуйте якомога сильніше стиснути діафрагму за допомогою м'язів грудей. При цьому діафрагма розслаблюється і поступово перестає скорочуватися. Чим довше ви протримайтеся в цьому стані, тим більше у вас шансів на швидке позбавлення від гикавки. Спробуйте пити звичайну питну воду невеликими ковтками, затиснувши ніс пальцями. Глотки необхідно робити часто і без перерви. Приблизно після 25 глотка гикавка повинна припинитися. Також можна скористатися способом, який здавна застосовували балерини: заклавши руки за спину, трохи нахиліться вперед, а потім швидкими ковтками випийте воду з чашки, яку тримає в руках інша людина. Ще одне популярне засіб - ромашковий чай. Однак такий метод вимагає часу на заварювання напою - приблизно 30 хвилин. Ромашка містить речовини, здатні розслабляти м'язову систему і припиняти скорочення діафрагми, які є головною причиною появи гикавки. Наступна порада підійде не для всіх - щоб зупинити гикавку, спробуйте встати на руки. Або ж ляжте на ліжко так, щоб ваша голова опинилася набагато нижче рівня діафрагми. Цей спосіб вважається досить еффектівним.Какой б ви не обрали для себе метод, пам'ятайте, що природна гикавка триває від 5 до 20 хвилин. Якщо вона перевищила норму, терміново зверніться за медичною допомогою.