Як написати шкільний твір.

Напевно, самим страшним і складним завданням з російської мови та літератури для школяра є твір. Це робота, яка забирає багато часу, викликає безліч питань, але не має єдино правильних відповідей. Шкільні твори представляють собою розкриття заданої теми в певному обсязі у вільній формі. Життя учням полегшують збірники творів та інтернет, де можна скопіювати чужі праці. Але таким чином ви не зможете навчитися писати самостійно, що стане в нагоді на іспитах.
Інструкція
1
Якщо потрібно написати твір по якомусь творові, уважно прочитайте його, приділяючи особливу увагу тим частинам, які відносяться до теми. Після цього сформулюйте свою думку з питання, порушеного у назві, - це буде теза вашої роботи, виведення її головної частини. Прочитайте кілька інших творів із збірок кращих шкільних творінь, щоб ознайомитися з іншими точками зору. Ні в якому разі не переписуйте їх або фрагменти з цих праць - вони потрібні, щоб охопити тему з усіх боків і розвинути свою думку. Зробіть висновки, подивіться, чого не вистачає вам для вираження думки, запишіть ваші ідеї на папері.
2
Зробіть план твори. Він має складатися з вступу, основної частини і висновку. Розбийте головну частину на кілька етапів. Наприклад, якщо тема шкільного твору «Конфлікт у п'єсі Грибоєдова« Лихо з розуму », то весь обсяг можна розділити на такі підтеми, як громадський, любовний конфлікт і конфлікт поколінь. Кожну з цих частин теж можна розбити: зміст, будова конфлікту, його актуальність в наші дні. Поставте питання, на які потрібно відповісти у творі (Який конфлікт є головним? Чому суспільний конфлікт має актуальність у наш час? Як висловлено ставлення автора?). Питання повинні відповідати темі, а відповіді на них привести до доказу вашої тези.
3
Підберіть відповідний епіграф до твору. Напишіть роботу на чернетку, слідуючи планом і відповідаючи на поставлені питання. У вступі уявіть загальні відомості про проблему, опишіть її важливість, у висновку зробіть висновок, виходячи з основної частини. Дотримуйтесь послідовність у написанні, дотримуйтесь логіці. Перевіряйте факти - в роботі не повинно бути таких помилок. Обов'язково приводите свої особисті оцінки, свою точку зору. Використовуйте один стиль викладу. Намагайтеся вживати нові слова, різні синтаксичні конструкції, не пишіть дуже простими реченнями.
4
Перевірте написане, переконайтеся у відсутності орфографічних, граматичних, пунктуаційних помилок. Прочитайте роботу ще раз, доведіть її до пуття, прибравши зайве або додавши нову інформацію. Перепишіть на чистовик і ще раз перевірте.
Корисна порада
Головне при написанні твору на іспиті - не хвилюватися. У спокійному стані згадайте все, що знаєте по темі, запишіть тезу і приступайте до роботи.