Як почистити лінзу приводу. Як очистити лінзу dvd-rom.

Будь техніка з часом зношується і виходить з ладу. Ця доля чекає і привід вашого комп'ютера. Через засмічення лінзи він починає гірше читати диски. Якщо не робити профілактику, то незабаром доведеться замінити його на новий. Як чистити лінзу приводу, читайте далі.
Вам знадобиться
  • - рідина для промивки контактних лінз;
  • - соломинка;
  • - м'який пензлик.
Інструкція
1
Відключіть живлення. Вийміть привід з системного блоку вашого персонального комп'ютера після цього розберіть його. Візьміть соломинку (мається на увазі трубочка для коктейлів). Піднесіть її до лінзи. Упріть один її край в головку приводу.
2
Потім обережно, щоб почистити лінзу, втягніть піль через трубочку. Ні в якому разі не дуйте. В іншому випадку пил змішається з вологим повітрям і намертво прилипне до лінзи і голівці. Також не торкайтеся, щоб не порушити її юстування.
3
Візьміть невелику пластикову ємність. Вона вам знадобиться, щоб налити туди рідину для догляду за лінзами. Ємність повинна бути сухою. Ні в якому разі не лізьте в неї пальцями. Це може призвести до того, що в рідину потрапить якась маленька частинка, яка змішавшись з нею, потім може пошкодити поверхню лінзи.
4
Візьміть м'яку пензлик. Вмочіть її в рідину і проведіть їй по лінзі. Виберіть напрямок, відповідне напрямку обертання диска. Врахуйте, що рідина повинна затопити лінзу приводу, але при цьому, ні в якому разі не потрапити на саму головку приводу.
5
Після того, як рідина нанесена, почекайте п'ять хвилин. За цей час вся грязь, яка скупчилася в лінзі, повинна розчинитися. Щоб остаточно почистити лінзу приводу, проведіть по ній підсохлої, але все ще вологим пензликом. Це дозволить видалити залишки бруду.
6
Висушіть лінзу. Для цього поведіть по ній сухою м'якою Кисочка. Цю процедуру слід повторювати до тих пір, поки лінза не буде візуально сухою. Після цього накрийте привід паперовою серветкою (ні в якому разі не використовуйте тканинну). Зачекайте 15 хвилин.
7
Після цього зніміть серветку і огляньте лінзу. Якщо на ній залишився наліт, видаліть його за допомогою пензлика. Потім знову накрийте лінзу паперовою серветкою і залиште ще на 15 хвилин. Уважно огляньте лінзу. Якщо її поверхня чиста, зберіть привід і встановіть його на колишнє місце в системний блок.
Чистка об'єктива фотоапарата - це відповідальна справа, яку необхідно виконувати при наявності певних навичок і знань. Адже невмілими діями ви можете тільки занапастити об'єктив. Є кілька видів забруднень, від яких необхідно позбавлятися в певній послідовності і певними засобами. А зараз докладніше про види забруднень об'єктива і способи боротьби з ними.
Інструкція
1
Пил. Це перше, від чого потрібно позбутися. Робити це потрібно вкрай обережно, адже навіть одна єдина порошинка може подряпати лінзу об'єктива , що неодмінно позначиться на якості зйомки.
2
Видаляти пил краще повітрям. Спринцівка або груша для видування для цього відмінно підійдуть. Ротом в об'єктив не дуйте ні в якому разі, бо дрібні крапельки вашої слини можуть осісти на лінзі, а прибрати їх складніше, ніж пил. Прилипли порошинки можна видалити м'яким пензликом, струснувши її перед застосуванням ударом об долоню і роблячи короткі і м'які руху від центру об'єктива до країв по спіралі. Зібравши трохи пилу, струсіть пензлик ударом об долоню і продовжуйте, поки пил не зникне.
3
Краплі краще прибирати до повного їх висихання, інакше доведеться замість рідини видаляти масляну плівку або кристалики солей. Ватяні палички або м'яка паперова серветка цілком згодяться. Вони добре вбирають вологу. Тільки періть краплі без натиску і так само, як і пил, тобто, коротким рухами по спіралі від центру об'єктива до його країв.
4
Усохлі краплі потрібно спочатку змочити чистячої рідиною. Одна ватяна паличка повинна бути сухою, а друга - трохи вологою. Процес зрозумілий: спочатку по слідах від крапель проходяться вологою паличкою, а потім сухою. Крім ватних паличок добре справляються з засохлими крапельками спеціальні серветки, які продаються як сухими, так і вологими. Діяти вам потрібно так само, як і у випадку з паличками: короткими акуратними рухами по спіралі до країв об'єктива . Підійдуть і звичайні серветки, тільки одну з них потрібно змочити в чистячої рідини для оптики.
5
Відбитки пальців, жирні плями. Такі забруднення найбільш неприємні й небажані. Вони істотно погіршують якість зображення, важко видаляються і можуть навіть зруйнувати покриття, що просвітлює. Знову ж вам знадобляться ватяні палички або серветки (одна суха, друга волога), а також хороший розчинник. Це може бути спеціальна рідина, яка призначена виключно для оптики, або медичний спирт. Одеколон і горілка для цих цілей не підійдуть, бо в одеколоні містяться ефірні масла, а горілка не завжди буває якісною і не містить шкідливі домішки.
6
Спочатку протріть заляпаний ділянку об'єктива вологою паличкою (серветкою), а потім - сухою. Якщо потрібно повторити дію, то повторюйте. Але палички краще змінити. Взагалі не скупіться на них, адже об'єктив коштує в сотні разів дорожче. Руху все ті ж, що встигли відпрацювати і відкластися в мозку.
7
Для видалення висохлих крапель, відбитків і жирних плям також підійде очищуючий олівець. Їм дуже зручно користуватися, оскільки олівець містить у складі хороший розчинник, який зовсім не залишає слідів на склі і досить швидко випаровується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d_gWd2AdJcg