Як зняти внутрішнє напруження.

Знайдіть декілька хвилин, щоб в тиші, нікуди не поспішаючи, зазирнути в себе, - ось що радять психологи. Так ви зможете знайти хоча б одну з причин внутрішньої напруги. Фахівці переконані, що нерідко внутрішнє напруження тісно пов'язано із зовнішніми факторами. Приміром, настала осінь, а значить, світловий день став коротким, а погода - похмурої; увядающая природа викликає апатію. А може, навпаки, на вулиці спека, і тому хочеться або швидко виїхати до моря, або лягти поспати. Усвідомивши свій стрес, починайте з ним боротися.
Інструкція
1
З'ясувавши «витоки» напруги, продовжуйте насолоджуватися тишею ... Хоча б на час вимкніть радіо і телевізор. Прислухайтеся до себе. І, влаштувавшись зручніше, як можна яскравіше уявіть красиве і безтурботне місце. Це може бути і пляж з пальмами, і старовинний замок, і осінній ліс - кому що до душі. Головне - повністю перенестися в цей куточок і постаратися подумки перебувати там, використовуючи всі почуття. Наприклад, якщо ви уявили занедбану садибу, спробуйте вдихнути запах зарослого очеретом і глечиками ставу, відчути шорсткість невідреставрованих колон, почути скрип мостин під ногами, побачити таємничі тіні ...
2
Правильно дихайте. В напружені хвилини люди затримують дихання (хоча найчастіше вони це не помічають). Самозаглиблення, міні-медитація допомагає розслабитися розумово і фізично. Один з варіантів відсторонення - сісти, закрити очі і зробити декілька глибоких вдихів через ніс. Потім треба робити вдих і видих на рахунок п'ять, уявляючи, що ви вдихаєте розслаблення і видихаєте напругу.
3
Харчуйтеся повноцінно. Неодмінно їжте гарячу їжу. Зверніть увагу на продукти, багаті вітамінами групи В - сир, мигдаль, брокколі, рибу, яловичину. Їжте свіжі фрукти і овочі. Настрій піднімають банани, сир і гіркий шоколад (в міру). Для підняття тонусу пийте ароматні та корисні напої - трав'яні чаї та настої цілющих рослин.
4
Телефонуйте друзям і приятелям! Під час свят люди пишуть один одному повідомлення з кумедними картинками і зустрічаються у веселих компаніях. Однак можливість душевно поспілкуватися з'являється не так вже й часто. Запросіть у гості приємного вам людини або хоча б домовтеся, наприклад, про зустріч в кафе.
5
Більше гуляйте. Побродити під відкритим небом - чудову можливість відпочити від усього. Навіть коротка прогулянка допомагає розслабитися, привести до ладу думки і здобути внутрішні сили. Під час свого «походу» спостерігайте за оточуючим світом: розглядайте дерева, прислухайтеся до птахів, відчувайте дотик вітру, намагайтеся вгадати характери перехожих ... Іноді варто захопити із собою фотоапарат.
6
Раскрасьте світ навколо себе! Одягайте яскраві вбрання. Додайте життєрадісні кольори в домашній інтер'єр. І своє повсякденне життя теж внесіть фарби - проводите час цікаво і з користю; відверніться від думок про роботу, відшукавши собі заняття до душі. Приємне спілкування в колі сім'ї в затишній атмосфері теж допоможе вам зняти внутрішню напругу.