Як поліпшити почуття гумору.

Почуття гумору, всупереч розхожій думці, розвинути можна досить швидко, якщо постійно самовдосконалюватися і не зациклюватися на одних і тих же книгах і телепередачах. Адже і людству в свій час довелося пройти шлях від убогих за формою і змістом жартів до тонкого гумору, без якого вижити в сучасному світі практично неможливо.
Інструкція
1
Щоб розвинути своє почуття гумору, слід, перш за все, постійно розширювати свій кругозір, в міру сил і можливостей. Зверніть увагу: чи не з'явився у вас ритуал читання одних і тих же книг і друкованих видань, перегляду фільмів, телепередач і сторінок в інтернеті однієї і тієї ж спрямованості. Почніть хоча б зі збору інформації, що стосується відносин у вашій родині, виховання дітей, роботи, захоплень друзів.
2
Знайомтеся в соціальних мережах не тільки з людьми, які поділяють ваші захоплення і точку зору, але і з противниками вашого способу життя. Постарайтеся в бесіді з антагоністами і в коментарях до їх постам не використовувати загальних фраз і не придумувати їм образливих прізвиськ. Сатира повинна бути не з кулаками, а з мізками. Знайдіть у ваших віртуальних співрозмовників ті риси, які можуть викликати асоціації з відомими літературними персонажами або кіногероями. Цього на перший час буде цілком достатньо.
3
Постарайтеся помічати особливості характеру і нюанси поведінки і у реальних людей, але не говорите про це безпосередньо. Якщо у віртуальному світі дуже просто сховатися за ніком або взагалі покинути сторінку, то в реальному можна натрапити на нерозуміння, особливо якщо ви ледве знайомі з цією людиною. Прислухайтеся до нього, постарайтеся оцінити спочатку його почуття гумору, перш ніж демонструвати своє. І не переходите на особистості доти, поки між вами не встановляться теплі дружні стосунки. Так і в цьому випадку жарт повинна бути доброю, направленою не на фізичні дані або зовнішні обставини, а на поведінку або характер людини.
4
Перед тим як пожартувати, завжди вважайте до 10-ти (або хоча б до 5-ти), навіть якщо через це буде втрачена актуальність жарти. Справжній гумор тільки цінніше з часом - 5 секунд пройшло після появи жарти або 5 століть.
5
Не зациклюйтеся на думці про те, що людство цікавив і цікавить тільки гумор «нижче пояса». З одного боку, це дійсно так, тому що тим самим у жартах відображаються найдавніші уявлення про світ взагалі і людину зокрема. З іншого боку, людство з часів кам'яного віку знайшло чимала кількість та інших приводів для жартів (хоча і мають під собою все ту ж містичну основу). Почитайте праці В. Проппа, М. Бахтіна, О. Фрейденберг, А. Панченко (багато текстів, присвячені сміхової культурі, можна знайти в інтернеті) і розберіться, наскільки добре за століття людство навчилося маскувати свою тягу до звіриному кодексу розмноження, і як зуміти її завуалювати в доброї жарті так, щоб уславитися інтелектуалом з глибоким почуттям гумору.