Як коптити окіст. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

У домашніх умовах можна приготувати практично будь-який продукт. З використанням каганця легко надати звичним стравам незвичайний смак. Такі продукти добре подавати як на святковий стіл, так і щодня за обідом.
Вам знадобиться
    • окіст;
    • коптильний апарат;
    • тирсу;
    • сіль;
    • перець .
Інструкція
1
Візьміть окіст і промийте ретельно його під водою. Обсушіть рушником. За добу до приготування, покладіть його в окрему ємність, краще емальовану. Візьміть сіль, бажано велику, натріть їй шматок м'яса. Поставте його на добу в холодне місце.
2
Приготуйте відро, воно повинно бути з кришкою. Насипте в нього тирса таким чином, щоб утворився шар не більше 10 сантиметрів. Прив'яжіть до ручки кришки попередньо загорнутий в щільний шар вчетверо складеної марлі окіст, поверніть кришку ручкою вниз і щільно закрийте. Саморобний коптильний апарат готовий. Його можна поставити на повільний вогонь.
3
Використовуйте готові коптильні апарати, готовність окосту визначається на око. Кілограмовий шматок свинини можна добре закоптити приблизно за 1-2 години. Всю цю процедуру треба виконувати на відкритому повітрі, можна навіть на мангалі, попередньо встановивши на нього грати.
4
Беріть тирса листяного походження, так як в ялинових і соснових міститься багато смолистих речовин. Вони можуть додати копченим продуктам гіркуватий присмак. Якщо в господарстві немає кришки, її може замінити шматок фанери, тільки в середині треба спочатку зробити петельку, щоб прив'язати м'ясо.
5
Розташовуйте м'ясо при копченні так, щоб воно не стикалося один з одним і не знаходилося дуже близько до місця утворення диму. Можете між ними прокласти марлю або прив'язати дощечки. Не дозволяйте вогню сильно розгоратися - для цього періодично підсипати зволожені тирса. Слідкуйте за температурою диму по термометру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=efviZCIFLdY
Зверніть увагу
М'ясо готується швидше, якщо воно не старе. Подібним чином готується ковбаса, карбонад і сало домашнього приготування.
Корисна порада
Купуйте м'ясо з прожилками сала, воно вийде соковитим. Якщо ви придбали великий окіст, вагою 5-6 кг, можете розрізати його на частини або коптити цілком протягом 4-5 годин.