Як намалювати коло з крапкою, не відриваючи олівець.

В форумах нерідко з метою троллінгу задається питання про те, як намалювати коло з крапкою, не відриваючи при цьому олівець від паперу. Насправді, ця задача має багато рішень. Більшість з них базується на неточності формулювання задачі.
Інструкція
1
У задачі не вказується, де саме має бути розташована точка. Зобразіть її прямо на окружності, а не всередині неї - і формально рішення здійснено.
2
Спробуйте скористатися неточністю в термінології. У умови використовується термін «коло», а не «окружність». На відміну від кола, коло є суцільним. Намалюйте його, а потім поставте всередині нього жирну крапку. Це можна зробити і не відриваючи олівця від паперу.
3
У умови задачі не говориться про те, чи можна використовувати другий олівець. Також не уточнюється, яка кількість олівців не можна відривати від паперу. Намалюйте точку всередині окружності другим олівцем, не відриваючи від паперу перший.
4
Умова задачі не містить інформації і про те, чи може окружність з'єднуватися з точкою всередині неї лінією. Якщо допустити, що нанесення такої лінії не заборонено, намалюйте окружність, а потім, не відриваючи олівця від паперу, проведіть лінію всередину неї, а потім намалюйте точку. Більш того, оскільки в умові не сказано, чи обов'язково точка повинна бути всередині окружності, спробуйте намалювати її зовні.
5
Будучи справжнім формалістом, вирішити це завдання можна так. Оскільки в умові йдеться саме про олівці, а не про ручку, фломастері, притисніть до паперу олівець, а потім, не відриваючи його, намалюйте іншим креслярським інструментом окружність і точку всередині неї.
6
У умови не говориться, яку частину олівця не можна відривати від паперу. Притисніть до аркуша (того ж самому або іншому - в умові нічого не сказано і щодо цього) протилежну сторону олівця, а грифелем намалюйте коло і точку з відривом.
7
Намалюйте коло циркулем. Точка в його центрі вийде сама. Оскільки циркуль включає до свого складу олівець, формально задача буде вважатися вирішеною.
8
Нарешті, найбільш елегантним способом вирішення цього завдання є наступний. Намалюйте коло, а потім загніть кут папери разом з олівцем, не відриваючи його, таким чином, щоб грифель торкнувся папери зі зворотного боку в центрі кола. Потім проткніть папір грифелем.
9
У випадку, якщо форумні тролі скажуть вам у відповідь, що жоден із запропонованих способів вирішення задачі не є вірним, приведіть свій контраргумент. Він полягає в наступному: вирішити задачу взагалі неможливо, оскільки після того, як коло з точкою буде намальований (незалежно від того, яким саме чином), олівець доведеться від паперу все ж відірвати, а умову задачі це забороняє. Чи не приклеювати ж його. Але краще згадайте відомий порада: «Не годуйте тролів».
Намалювати коло з крапкою, не відриваючи ручку - на перший погляд, завдання не з легких. При цьому відсутність точності формулювання дає право на існування декількох рішень цієї головоломки.
Інструкція
1
Один з цих варіантів - розташування точки прямо на лінії окружності. Візьміть чистий аркуш паперу і ручку. Намалюйте точку. Саме від цієї точки починайте малювати окружність. Закінчуйте малювати окружність саме в цьому місці. Вийде так, що точка буде розташована безпосередньо на лінії кола. Так чисто формально можна вирішити дану задачу.
2
Щоб намалювати коло з крапкою, зобразите практично закрашеної фігуру. Намалюйте коло на чистому листку паперу, не відриваючи ручки від поверхні, одразу після чого почніть зафарбовувати всю внутрішню область круга. Поставте жирну крапку в будь-якому місці, не відриваючи ручки. Після цього продовжуйте (також без відриву стрижня від поверхні паперу) зафарбовувати коло. Точка розташовуватиметься всередині закрашеного кола. Це ще один варіант вирішення задачі.
3
Оскільки в цій логічній завданню відсутній уточнення щодо використання другої ручки, а також з приводу того, яка саме кількість письмового приладдя можна використовувати в процесі малювання, намалюйте точку всередині окружності однією ручкою, не відривайте її від поверхні паперу. Ще однією ручкою намалюйте коло, також не відриваючи її від поверхні паперу.
4
Є і ще один спосіб вирішення даного питання. Оскільки додаткові умови відсутні, то можна намалювати коло, з'єднану лінією з точкою, розташованої всередині. Для цього спершу намалюйте коло, після чого, не відриваючи ручки від поверхні паперу, намалюйте лінію у напрямку до центру кола. Чи не виводячи лінію за межі окружності, а також не відриваючи ручку від поверхні паперу, поставте крапку на кінці даної лінії. Можна також намалювати точку і поза колом (в умові не вказано, чи повинна розташовуватися точка всередині або ж за межами кола). Для цього використовуйте такий же алгоритм дій, але лінію направляйте назовні, а не всередину кола.
5
Щоб вирішити дану задачу нестандартним способом, намалюйте окружність, після чого загніть кут папери там, де розташована ручка. Не відривайте її при цьому від поверхні листка. Виконайте це так, щоб стрижень ручки торкнувся папери зі зворотного боку в центрі намальованої окружності. Після цього проткніть папір в цьому місці. Так задача буде вирішена.