Як визначити вартість майна підприємства.

При ліквідації бізнесу або заповненні документів для податкової інспекції виникає необхідність оцінити вартість майна підприємства, що включає в себе всі активи, нерухоме майно, планований прибуток і т.д.
Інструкція
1
Щоб визначити вартість майна підприємства, зверніться за допомогою до незалежного оцінювача. Фахівець знайде найкращі для вас рішення, як з правової, так і з економічної точки зору. Також, якщо ви ліквідовуєте свій бізнес і розпродати майно, оцінювач допоможе вам розділити активи оптимальним для вас чином.
2
Щоб знайти незалежного оцінювача, зверніться за допомогою до друзів або колег - краще, якщо фахівця вам порекомендують. Якщо не вдається знайти оцінювача таким способом, перегляньте оголошення в інтернеті, наприклад, на сайті Proоценка або Fs-k.ru. Домовтеся з оцінювачем про розмір його гонорару і поясніть йому, навіщо вам необхідно визначити вартість майна компанії. При більш детальному розгляді питання вам пояснять, що можна підрахувати на вашу користь.
3
При зверненні до оцінювача уявіть наступні документи: - копії установчих документів компанії (Свідоцтво про реєстрацію, Установчий договір, Статут); - копії звітів про підсумки випуску акцій (для акціонерних підприємств); - копії договорів оренди; - бухгалтерські звітності за останні три роки (звіт про збитки і прибутки, бухгалтерський баланс); - висновок аудитора (якщо проводилася відповідна перевірка); - інвентарний список майна; - організаційну структуру компанії і види діяльності підприємства; - відомості основних фондів; - розшифровку дебіторської заборгованості (по видам, за термінами освіти); - розшифровку кредиторської заборгованості; - дані про активи (векселі, акції сторонніх підприємств, нематеріальних активах, запасах, нерухомості тощо.); - інформацію про існування дочірніх компаній (якщо є) і фінансову документацію по ним; - план розвитку компанії на найближчі три роки із зазначенням необхідних інвестицій, валової виручки, витрат, чистого прибутку - за кожен рік.
Зверніть увагу
Не намагайтеся підрахувати вартість майна підприємства самостійно - це дуже трудомісткий процес, до того ж ви не зможете де-небудь скористатися зробленими непрофесіоналом розрахунками - у суді, в податковій інспекції і т.д.
Корисна порада
При зверненні до оцінювача, поцікавтеся, чи може він підтвердити свій професіоналізм документально. Також подивіться в інтернеті відгуки про цю компанію.