Як мити новонароджену дитину.

Кожен малюк сприймає купання по-своєму. Хтось лякається, інші, навпаки, веселі і грайливі. Можна організовувати процес в маленькій ванні або великою ванною. Це справа смаку, головне мати позитивний настрій і впевненість у власних діях.
Вам знадобиться
  • - ванна;
  • - рушник;
  • - засіб для купання;
  • - марганцівка або відвари трав.
Інструкція
1
Посміхайтеся і розмовляйте з малюком в процесі підготовки до купання і під час нього. Мийте дитини після годування, краще почекати хвилин 20. У перший місяць життя крихітки додавайте в ванну марганцівку, відвари з трав (череда, ромашка). Вони добре знімають подразнення шкіри, запалення.
2
Можете додати відвари хмелю, шавлії, хвої. Спочатку приготуйте міцний настій, процідіть його і тільки потім додайте у воду для купання. Не можна всипати марганцівку у вигляді кристалів у воду, вони можуть не повністю розчинитися і заподіяти опік малюкові. Розчин зробіть заздалегідь, приберіть в холодильник і використовуйте в міру потреби.
3
Купайте дитини щодня, використовуйте спеціальні шампуні і комплексні засоби для миття 1-2 рази на тиждень, в решту часу достатньо звичайної води. Поки малюк активно не рухається, купайте його в спеціальній дитячій ванні. Перед процедурою вимийте її з милом, потім обдайте окропом. Притримуйте голівку малюка самостійно або використовуйте підголовник.
4
Кип'ятіть воду для купання в перші тижні життя дитини, потім можна використовувати звичайну водопровідну. Якщо вода жорстка, додайте трохи крохмалю. Для цього 100-150 грам суміші розведіть теплою водою і розмішайте, додайте в ванночку.
5
Вимийте руки з милом, перевірте температуру води у ванні. Для перших купань повинна бути 36-37 градусів тепла, якщо малюк недоношена - 38. Акуратно помийте шийку дитини, тіло, голову, відхиліть її назад, щоб вода і мило не стікали на обличчя. Перекладіть крихту животом собі на руку і вимийте ззаду. До 6 місяців дітей миють руками, після 6 місяців можна використовувати попередньо прокип'ячену ганчірочку або губку.
6
Вийміть малюка з ванни. Приготуйте заздалегідь воду (на 1-2 градуси прохолодніше) і облийте крихту з глечика. Укрийте великим м'яким рушником. Закип'ятіть воду і вимийте обличчя дитині. Обсушіть малюка і покладіть його на рівну поверхню з попередньо постеленной пелюшкою. Огляньте всі складки шкіри, змастіть їх при необхідності. Обов'язково протріть його вушка, щоб в них не залишилася вода.
7
Підготуйте все необхідне заздалегідь. Для купання новонародженого потрібні ванночка або велика ванна, вода, ківш, крем або присипка, чистий одяг, відвари трав. Чи не купайте дитину, якщо вона плаче.
8
Опускайте дитину у ванночку в пелюшці, щоб він не злякався, до того ж, так простіше утримати Намилені малюка. З часом ви зможете налагодити спільне купання.