Як навчити дитину користуватися годинником.

У процесі розвитку будь-якої дитини наступає такий момент, коли він звертає увагу на зміну пір року, часу доби. Саме з цього моменту малюк починає, нехай і інтуїтивно, відміряти певні проміжки часу.
Вам знадобиться
  • Матеріали для підробок своїми руками: картон, кольоровий папір, клей, маркери і т.д.
Інструкція
1
Чітких рекомендацій за віком немає, коли краще починати навчати малюка користуватися годинником. В основному це той момент, коли дитина вже почав своє знайомство зі світом цифр і чол. Однак для початку навчання визначення часу по годинах необхідно, щоб ваше чадо не просто вміло промовляти їх і вважати вголос, але могло відрізняти їх за зовнішнім виглядом.
2
Також процес навчання пройде набагато легше, якщо вам вдасться купити або самостійно змайструвати годинник з рухомими стрілками і яскравими великими цифрами. Поставте або повісьте такий годинник на чільне місце в кімнаті малюка або в тій кімнаті, де він проводить багато часу (в ігровій кімнаті або у вітальні). Постійно звертайте увагу дитини на ці години під час звичних справ: підйом, сніданок, денний сон і т.д. Поясніть своєму чаду, що в кожному дні однакову кількість годин, що маленька годинна стрілка проходить за один день два кола по циферблату. У спілкуванні з дитиною постійно промовляйте час, з якого і по який годину він, наприклад, може грати. Показуйте йому цей час на іграшкових годинах, нехай малюк порівняє зображення на іграшкових годинах з зображенням на справжніх.
3
Для більш повного розуміння малюком часу, познайомте його з різними видами стрілок і з їх функціями. Постарайтеся якомога простіше для малюка пояснити йому поняття години, хвилини, секунди. Поясніть, що коли більша хвилинна стрілка проходить одне коло, маленька годинна стрілка проходить одну поділку, переходить на наступну цифру. Точно так само і з секундною і хвилинною стрілкою. Зазвичай у дітей на початкових етапах навчання користуванню годинами виникає складність у розумінні, чому стрілка перебувати на цифрі 3, а позначає 15 хвилин. Для усунення цієї складності можна змайструвати своїми руками такий годинник, що над кожною стандартної цифрою буде надписано кількість хвилин: над цифрою 1 підписати 5 хвилин, над цифрою 2 - 10 хвилин і т.д.
Корисна порада
Не варто починати навчання дитини користуванню годинами з електронних годинників, надалі він може не зрозуміти принцип роботи звичайних годин.