Як підстригти цуценяті кігті.

Коли собаки активно гуляють, багато бігають, їх кігті сточуються і коротшають. Але у малорухомих тварин вони відростають і починають загинатися вниз, давлячи на пальці, расщепляясь і викликаючи біль при русі. Цуценятам потрібно підстригати кігті незалежно від їх активності, інакше пальці і лапи можуть неправильно сформуватися.
Інструкція
1
Щоб визначити необхідність стрижки кігтів у цуценяти, поставте його на рівну підлогу і подивіться, чи стосуються вони землі - якщо так, то потрібно їх обрізати. Якщо при ходьбі по твердих поверхнях ви чуєте стукіт, то пора взятися за ножиці, а точніше, спеціальні пристосування - когтерезкі, що нагадують гільйотину. Купите такий інструмент у ветеринарному магазині.
2
Цуценята не люблять процедуру стрижки нігтів, але до неї необхідно привчати з самого дитинства, проводячи її регулярно. В цей час хвалите вихованця, розмовляйте з ним ласкаво і втішайте. Звертайтеся бережно з собакою, якщо ж ви бачите, що вона сильно нервує, перенесіть стрижку на наступний день. Краще вибирайте такий час, коли щеня втомився і хоче спати.
3
Перший раз бажано звернутися до ветеринара або собачому перукаря, особливо якщо у вихованця чорні кігті - можливо, вам буде важко зрозуміти, де різати, і ви пораните собаку. На білому пазурі добре видно чутливу частину, вона рожевого кольору. Попросіть показати, як правильно користуватися когтерезка. Коли у вас виробиться навик, ви зможете самостійно підстригти кігті цуценяті.
4
Проводите процедуру в добре освітленому місці, попросіть когось світити ліхтариком на кігті. Вибираючи місце зрізу, дивіться на нижню сторону пальця - там жива тканина помітніше. Обрізайте поступово, стежачи за реакцією собаки. Коли ви помітите в центрі кігтя темна пляма, це означає, що кровоносні судини і нервові закінчення близько. Після обрізки можна приступати до наступного кігтю, а можна обробити його пилочкою.
5
Якщо ви все-таки зачепили чутливе місце і пішла кров, візьміть убираючу прокладку і натисніть їй на зрізаний кінець на кілька хвилин. Обробіть рану перекисом водню або використовуйте спеціальний кровоспинний олівець. Після стрижки дайте ласощі цуценяті, щоб наступного разу він не боявся цієї процедури.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TY1PvLgTuyA
Зверніть увагу
Якщо у цуценяти чорні кігті, завжди є ризик поранити його. Стрижіть їх частіше, залишаючи більше довжини.
Корисна порада
Перед стрижкою кігтів искупайте цуценя, після цього кровоносні судини краще видно.