Як підвищити імунітет собаки. для підвищення імунітету у собаки.

Собака, як і людина, протягом всього свого життя схильна до впливу інфекцій. Імунітет - це природний механізм захисту організму тварини від впливу шкідливих факторів і чужорідних речовин (смітинок, пилу, мікроорганізмів), одержуваний при народженні і купується після хвороб. За допомогою деяких процедур і правильного харчування можна підвищити імунітет тварини.
Інструкція
1
Якщо ваша собака втратила інтерес до ігор, стала менш рухомий, поводиться неприродно (наприклад, ховається у темному місці), має проблеми з травленням, це говорить про початок хвороби або різкому зниженні імунітету.
2
Перший і найпоширеніший спосіб підвищити імунітет собак до певних захворювань - це їх вакцинація, після якої в організмі починають вироблятися антитіла. Залежно від виду збудника вони зберігаються протягом декількох років. Необхідно регулярно робити вихованцям щеплення від чуми м'ясоїдних, парагрипу собак, паравірусного ентериту, інфекційного гепатиту. Зверніться до ветеринара, щоб провести вакцинацію.
3
Переконайтеся, що ваша собака отримує збалансоване і правильне харчування. У складі її їжі повинно бути необхідну кількість вуглеводів і жирів, вітамінів і мікроелементів. Якщо собака вагітна, для неї потрібно купувати спеціальні корми з певним хімічним складом, відповідним її станом. Один з гарантів хорошого імунітету - здоровий кишечник, тому періодично вихованцеві потрібно давати курс пробіотиків - корисних бактерій. Купуйте кормові добавки, в яких поєднуються необхідні для собак корисні речовини.
4
Регулярно вигулюйте собаку, час від часу влаштовуйте тривалі прогулянки, грайте з нею, гартує її, купайте. Бажано привчати до такого способу життя з щенячого віку, щоб зміцнити імунітет.
5
Зверніться до ветеринара, щоб він досліджував стан вихованця і призначив необхідні препарати. Можна пити засоби для зміцнення імунітету, розроблені для людини, наприклад, иммунал (ехінацея), трави. Імуностимулятори без поради лікаря не можна давати собакам! Перед тим як приймати такі ліки, як Ріботан, Гамавіт, Циклоферон, Іммунофан, проконсультуйтеся з лікарем, інакше ви можете нашкодити тварині.
6
Регулярно проводите дегельмінтизацію собаки (позбавлення від глистів) - один-два рази на рік. Зробіть аналіз в будь ветеринарній клініці і дотримуйтесь вказівок ветеринара. Можливо, потрібно буде приймати спеціальні препарати. Зверніть увагу, що їх дають собакам в залежності від ваги, тому дегельминтизация повинна проходити під контролем лікаря.