Як підсилити кузов в Ниві. Як переварити лонжерон на ниві.

«Нива» залишається найпопулярнішим позашляховиком в країнах колишнього СРСР. Але високі навантаження, яким піддається автомобіль на пересіченій місцевості, можуть «повісті» кузов і тоді експлуатація автомобіля буде утруднена. Для того щоб цього не сталося, краще зміцнити його, надавши кузову більшу жорсткість.
Вам знадобиться
  • Листова сталь товщиною 3 мм, швелер, холоднокатаний профіль, зварювальний апарат
Інструкція
1
Почніть з укріплення передніх лонжеронів в місцях кріплення амортизаторів. Наварите на них підсилюють накладки з листової сталі товщиною 3 мм. Краще приварювати накладки по всій довжині лонжерона. Це дозволить не тільки уникнути тріщин при ударах про підвіску, але й не дасть кузову деформуватися при буксируванні автомобіля, особливо на лебідці. Ще одне слабке місце на кузові «Ниви» - місця кріплення коробки передач і розподільної коробки. Встановіть на них сталеві накладки. При роботі враховуйте, що ці два вузли не повинні зрушуватися відносно один одного для нормальної роботи проміжного валу, який знаходиться між ними.
2
Якщо проводилася різка колісних арок при збільшенні вильоту і товщини коліс, їх потрібно обов'язково проварити, оскільки вони теж є несучим елементом конструкції. Особливо це відноситься до задніх аркам.Усільте пороги, які додадуть кузову додаткову жорсткість. Для цього візьміть сталевий холоднокатаний профіль, товщиною 2,5 мм, виріжте його по довжині порога, приваріть знизу і закрийте конструкцію металевим лістом.Дополнітельно ошпарити упори (склянки) задніх амортизаторів, можна теж посилити їх сталевим листом. На них йде підвищене навантаження при русі по пересіченій местності.Поменяйте бампери на швелери з косими відбійниками, приваривши їх до лонжеронів. Це допоможе збільшити жорсткість кузова. Крім того, при буксируванні або роботі лебідки, яку можна встановити на таку конструкцію, навантаження рівномірно розподіляється на обидва лонжерона, значно зменшуючи вірогідність їх поломки.
3
Встановіть на автомобіль додаткові відбійники та спеціальні дуги. Вони не тільки допоможуть відкидати від автомобіля різні перешкоди типу молодих дерев. Дуги і відбійники також є елементами каркаса, які суттєво збільшать жорсткість кузова.Но занадто захоплюватися не потрібно, оскільки, збільшуючи вагу автомобіля, власник автоматично збільшує навантаження на двигун і зменшує його прохідність. Тому при посиленні не потрібно застосовувати дуже товсту сталь і важкий профіль.