Як друкувати етикетки.

Етикетка містить інформацію про будь-якої речі, будь то товар в магазині, DVD-диск у вашому архіві, одяг в хімчистці або інший предмет, що потребує маркуванні. Залежно від призначення етикетка може містити інформацію самого різного роду і в різному обсязі. За формою виконання це може бути наклейка, картка, бирка і т.д. Залежно від цих різноманітних вихідних факторів і слід вибирати спосіб друку етикетки.
Інструкція
1
Якщо вам потрібне виготовлення етикеток, що мають які-небудь спеціальні властивості (наприклад, гарантійні незнімні етикетки, термостійкі або неадгезівності і т.д.), то, зрозуміло, слід звернутися в будь-яку компанію, що розташовує відповідним обладнанням. Цей же варіант слід вибрати і при необхідності надрукувати велику кількість етикеток. Знайти такі підприємства можна як в інтернеті, так і через місцеву довідкову службу по товарах і послугах.
2
Якщо ж спеціальних вимог до матеріалу виготовлення та обсягами печатки немає, використовуйте можливості персонального комп'ютера в поєднанні з друкованим пристроєм. Почніть з підготовки до друку макета етикетки. Для цього можна скористатися будь-яким графічним або текстовим редактором. Якщо ви плануєте створювати самостійно етикетку, головною стороною якої є графічне оформлення, то скористайтеся, наприклад редактором Adobe Photoshop. Якщо ж основним повинна бути інформаційна навантаження з деякими елементами графіки, то зручніше буде текстовий процесор Microsoft Office Word. Нижче розглянуто другий варіант.
3
Завантажте текстовий процесор, натисніть клавішу alt, потім стрілку вниз і клавішу enter - так ви відкриєте діалог створення нового документа з трьох фреймів. У лівому фреймі знайдіть і клацніть рядок «Етикетки», в результаті чого в середньому фреймі з'явиться перелік типів шаблонів - етикетки на папки та конверти, подарункові, товарні, на CD/DVD-диски, бирки і т.д. Клацніть за назвою потрібного розділу і в цей же фрейм будуть завантажені відповідні шаблони етикеток. Вибрати найбільш відповідний варіант і натисніть кнопку «Завантажити».
4
Заповніть даними вибраний шаблон. Якщо необхідно, то відредагуйте засобами Word його зовнішній вигляд і формат.
5
Підготуйте друковане пристрій. При друку на аркушах стандартних розмірів можна обійтися звичайним принтером, якщо ж ви збираєтеся друкувати на полімерних носіях, то вам може знадобитися термопринтер з рулонної подачею паперу. Переконайтеся, що принтер увімкнено в мережу, підключений до комп'ютера і забезпечений достатньою кількістю витратних матеріалів, а потім натисніть клавіші ctrl + p в текстовому процесорі і відправте на друк підготовлені макети етикеток.
Написи на баночках з прянощами і соліннями або корінцях папок, помітки на коробочках з матеріалами для рукоділля - для всього зовсім не обов'язково використовувати папір і клей. Набагато зручніше буде використовувати наклейки , зроблені за допомогою принтера і самоклеющейся паперу. Крім того, таким же чином можна зробити і сувенірні наклейки, щоб порадувати дитину зображеннями героїв його улюблених мультиків.
Вам знадобиться
  • - лазерний або струменевий принтер
  • - самоклеюча папір формату А4
  • - картинка для створення наклейки
  • - графічний редактор
Інструкція
1
Відкрийте будь-який добре відомий вам графічний редактор, наприклад, CorelDrow.Определіте приблизний розмір потрібних вам наклейок, а так само те, скільки наклейок ви хочете розташувати на одному аркуші потрібного вам формату, наприклад А4. Для того, щоб вам було легше з цим розібратися, візьміть чистий аркуш і накресліть на ньому прямокутник того розміру, в якому ви хотіли б бачити наклейку. Або виміряйте предмет, для якого призначається наклейка, наприклад, баночку для прянощі. Припустимо, вам потрібна наклейка розміром 5 на 5 см.
2
Як з'ясувати, скільки таких наклейок може поміститься на лист? Розмір аркуша А4 - 21 на 29,7 см. Відніміть з висоти і ширини листа по одному сантиметру - їх не варто брати в розрахунок, оскільки більшість принтерів залишає при друку поля близько 5 мм з кожного краю. У вас залишиться 20 на 28,7 сантиметрів. Розділіть решту ширину аркуша на ширину наклейки - 20/5 = 4. Це означає, по ширині в лист ви можете укласти п'ять наклейок. Виконайте те ж саме з висотою аркуша і висотою наклейки. В даному прикладі по висоті ви можете укласти в лист п'ять наклейок, при цьому залишиться 3,7 см зайвих.
3
Створіть в графічному редакторі прямокутник розміром з вашу майбутню наклейку. Задайте прямокутнику тонку обведення, що відрізняється від основного фону наклейки. Розробіть макет першої наклейки - виберіть фон, нанесіть на нього напис, додайте картинку, якщо потрібно.
4
Якщо наклейки будуть однотипними, створюйте макети решти наклейок на основі макета першої. Скопіюйте його і внесіть в нього всі необхідні зміни. Або, якщо все наклейки повинні бути однакові, просто копіюйте макет необхідну кількість разів. Розташовуйте ваші наклейки впритул один до одного - так їх зручніше буде розрізати.
5
Як тільки лист буде заповнений, виводите його на друк. Поставте в ваш принтер лист самоклеющейся паперу. При цьому стежите за тим, щоб не переплутати лицьову сторону листа, на якій повинна виконаються друк і захисний шар, який відклеюється перед нанесенням наклейки на поверхню. Якщо у вас струменевий принтер, то покласти в нього лист потрібної стороною не важко. А ось до деяких лазерні принтери потрібно класти листи лицьовою стороною вниз, так як при друку вони перевертають папір. Якщо ви друкуєте на звичайному папері, то над цим можна не замислюватися. А ось у випадку з "самоклейкой" помилка призведе до псування листа.
6
Відправляючи лист в друк, виберіть в діалоговому вікні принтера потрібну різновид паперу, тобто "Наклейки". Правильно вкажіть формат (у разі розглянутого прикладу - А4) і орієнтацію аркуша - книжкову або альбомну.
7
Розріжте надруковані наклейки за допомогою ножиць або офісного різака.
Зверніть увагу
Кольори наклейки на вашому моніторі і на друку можуть відрізнятися один від одного.
Корисна порада
Не розміщуйте наклейки впритул до краю аркуша - як уже було зазначено вище, принтер залишає при друку по краях поля близько 5 мм. Частина наклейки, що потрапила в ці поля, що не буде видрукувана.