Як зшити жіночу сорочку.

Красива і зручна нічна сорочка - невід'ємний атрибут в гардеробі кожної поважаючої себе жінки. Сучасний ринок одягу не завжди може запропонувати щось по-справжньому оригінальне і при цьому недороге. Підкресліть свою індивідуальність, зшийте нічну сорочку самостійно!
Вам знадобиться
  • - матеріал;
  • - сантиметр;
  • - форма;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Для початку виберіть матеріал, з якого буде пошита нічна сорочка. Найкращим варіантом у даному випадку буде бавовняна тканина, м'яка і не дуже щільна. Для створення сорочки купіть 1,5 метра матеріалу і нитки в тон.
2
Щоб майбутня сорочка повністю відповідала вашим розмірами, зробіть викрійку. Для цього знайдіть щільний поліетилен або папір (цілком підійдуть залишилися від останнього ремонту шпалери). Візьміть маркер або кулькову ручку будь-якого кольору і намалюйте грудну частину: дві прямокутної смуги. Довжина кожної з цих смуг повинна бути рівна напівобхвату ваших грудей (плюс надбавьте 2-3 см на шви). Для того щоб порахувати полуобхват, візьміть сантиметр і виміряйте окружність вашої грудей. Отримані дані, наприклад, 85 см, розділіть навпіл. Вийде 42,5 см. Ця величина і буде напівобхват грудей.
3
Висота смуг повинна складати приблизно 12,5 см. Виріжте викрійку. Акуратно накладіть її на тканину і обведіть по контуру м'яким графітовим олівцем або крейдою так, щоб після прання на виробі не залишилося ніяких слідів. Складіть кожну деталь уздовж лінії лицьовою частиною тканини всередину. «Наживо» кожну деталь уздовж країв, виверніть «є» і подивіться, чи відповідає майбутній виріб викрійці, чи на місці шви і, якщо все нормально, зшивайте шматки тканини між собою капітальним швом.
4
Візьміть новий відрізок паперу/поліетилену і накресліть на ньому великий прямокутник. Ширина його повинна бути приблизно в 1,5 рази більше ширини грудної частини, а висота становитиме 75 см (ви можете збільшити або зменшити її на свій розсуд, для чого буде потрібно виміряти відстань від грудей до Подолу нічної сорочки і зафіксувати вимірювання на тому рівні, де поділ повинен буде закінчуватися).
5
Обведіть контури викрійки на матеріалі. Трохи прісоберіте верхній край цього відрізка на два шва (один - більш великими стібками, інший - більш дрібними). Притримуючи з двох країв за нитки, доведіть ширину центральної частини нічної сорочки до ширини грудної, а потім з'єднайте швами її грудну і центральну частини.
6
Якщо ви шиєте сорочку на бретельках, вам буде потрібно вирізати прямокутну смужку тканини шириною 2-3 см і близько 45 см - у довжину. Складіть вийшов довгастий відрізок лицьовою стороною всередину і сострочіть. Потім «наживите» бретельки і приміряйте сорочку. Постарайтеся знайти оптимальну довжину для бретелей, після чого відріжте зайві сантиметри і пришити ці тасьми до сорочки «набіло».