Як очистити пляма від крові.

порізи, садна, розбитий ніс - і ось вже на одязі красується яскрава пляма, яке, здається, не виведеш ніякими засобами. Однак способів позбавитися від плям крові досить багато, і всі вони досить ефективні. Спробуйте використовувати один з них - і одяг, оббивка меблів або білизну будуть врятовані.
Вам знадобиться
  • - чиста х/б тканину;
  • - холодна вода;
  • - аміак;
  • - рідина для миття посуду;
  • - сіль;
  • - перекис водню;
  • - содова вода.
Інструкція
1
Потрапила на одяг кров видаляйте відразу ж. Це - запорука успіху всього заходу. Промокніть кров кілька разів добре вбирає тканиною, змоченою в холодній воді. Ні в якому разі не тріть.
2
Якщо пляма не відійшло, використовуйте рідину для миття посуду. 1 краплю будь-якої рідини, якою ви миєте посуд, розведіть в 1 склянці холодної води. Занурте в цей розчин ділянку тканини, на якому утворилася пляма, і залиште на 10 мінут.Висушіте пляма, промаківая його чистою тканиною, змоченою в холодній воді і добре віджатою. Якщо пляма залишилося, знову замочіть тканину в розчині холодної води і рідини для миття посуду, додавши до нього на цей раз кілька крапель аміаку.
3
Ще один спосіб боротьби з кров'яними плямами. Розчиніть в половині склянки холодної води пів чайної ложки солі. Розчином полийте пляма і дайте йому просохнути. Після цього ретельно сполосніть тканину в холодній воді.
4
Якщо кров потрапила на білу або стійко забарвлену тканину - скористайтеся перекисом водню. Полийте пляма 3% розчином перекису водню, а потім акуратно потріть забруднене місце щіткою (можна використовувати стару зубну). Після того, як пляма зникне, обполосніть тканину холодною водою.
5
Якщо неприємність трапилася в громадському місці, і під рукою немає ні засобів для виведення плям, ні солі, ні перекису водню, ні навіть звичайної холодної води - використовуйте звичайну содову воду (газовану воду). Полийте нею пляму, а потім промокніть звичайної паперової серветкою.
Корисна порада
Спробуйте видалити кров якомога швидше. Чим швидше ви приступите до змивання - тим легше відійде пляма. Очищаючи, використовуйте лише холодну воду. Окріп або просто тепла вода змусять рідина проникнути в волокна тканини ще глибше. Чи не втирайте кров в тканину і тим більше не розмазуйте її навколо плями. Намагайтеся відтирати акуратно, не докладаючи занадто великих зусиль.