Як перестати гаркавити. Як сказати серега без букви р я гаркавлю.

Картавих - значить вимовляти неправильно чи вимовляти букву «р». Часто діти мають проблеми з вимовою тих чи інших букв, але з віком це питання вирішується сам собою або за допомогою фахівця-логопеда. Однак деякі і в дорослому віці мають неправильну вимову. Особливо це стосується букви «р», як однієї з найскладніших в російській алфавіті. На щастя, вправи і наполегливість можуть виправити цей невеликий недолік.
Інструкція
1
Багато людей, не вимовляє букву «р», не переймаються з цього приводу. Але є й ті, хто прагне досконалості у всьому, включаючи власну мову. Якщо ви один з них, зверніться до хорошого логопеда - фахівця, що працює з порушеннями мови. Він допоможе вам в короткі терміни виправити недоліки у вимові, зрозуміло, за наявності належної старанності в вашого боку.
2
Якщо ви не маєте достатньою кількістю вільного часу для відвідування логопеда або віддаєте перевагу самостійні заняття, ви цілком можете допомогти собі, виконуючи нескладний набір вправ. Ці вправи розробляють мовний апарат, м'язи губ і язика, виробляють потрібні навички вимови. Їх можна знайти в підручниках з логопедії та в інтернеті.
3
Ось основні вправи на виправлення літери «р». По черзі посміхайтеся і витягайте губи в трубочку, при цьому можете вимовляти «і - у». Зробіть так кілька разів. Відкрийте рот, опускайте кінчик язика до нижнього неба, потім піднімайте до верхнього (це вправа називається «Гойдалки»). Робіть такі руху мовою з боку в бік, як ніби ви чистите зуби. Відкривши рот, підійміть кінчик язика до верхнього неба і утримуйте кілька секунд («Лопатка»). «Грибок»: нехай ваш язик ніби прилипне до верхнього неба. Клацайте мовою по верхньому неба (вправа «Конячка»). Обійміть верхню губу язиком, немов облизуєте смачне варення. Уявіть, що здуває ватку з носа.
4
Відпрацьовуйте вібрацію і «гарчання». Відкрийте рот і стукайте кінчиком язика по бугоркам поруч з верхніми зубами, при цьому вимовляєте «д-д-д ...». Поступово переводите на «ін-р-р-р ...». Уявіть, що заводите мотор: «тр-р-р-р ...». В даному випадку приголосні «т» або «д» перед буквою «р» є допоміжними, тому часто відразу складно почати «гарчати». У міру тренування можна буде обійтися без цього.
5
Коли гарчання «ін» і «тр» виходить у вас досить добре, але сама буква «р» ще не вимовляється, починайте читати пропозиції і вірші, де присутня поєднання звуків «тр» або «ін», наприклад: матроси, трамвай, друзі, дріжджі. Потім переходьте на вірші, де є буква «р» у поєднанні з різними іншими. Ви можете читати і прозу. Не забувайте робити це кожен день, адже найголовніше тут - завзятість і бажання. Психологічний настрій дуже важливий. Згадуйте, як хтось вимовляє букву «р» і уявляйте, що ви вимовляєте її також. Тоді ви рефлекторно будете намагатися повторити ті ж рухи мовного апарату, а це набагато ефективніше, ніж просто механічно виконувати вправи.
6
Тренуйтеся на скоромовках з буквою «р», наприклад: «На дворі трава, на траві дрова», «Три ворони на воротах, три сороки на порозі» і т.д.
Корисна порада
Записуйте себе на диктофон - з боку оцінити свою промову набагато простіше.
Багато батьків помилково вважають, що деякі порушення мови у дитини можуть пройти з віком. Звичайно, іноді таке відбувається, але найчастіше потрібна допомога фахівця для усунення дефектів мовлення. Якщо доросла людина вирішив виправити картавість, то це цілком реально, тільки потрібна досить велика сила волі і величезне терпіння. У дорослої мовний апарат вже звик вимовляти звук неправильно, але якщо дуже постаратися, то все вийде. Робіть щодня такі вправи:
Вам знадобиться
  • напористість.
Інструкція
1
Протягом 1-2 хвилин повільно проговорюйте три звуку ДЕ ТЕ ЛЕ без зупинок: ДЕ ТЕ ЛЕ ДЕ ТЕ ЛЕ ... Потім прискорюйте темп і промовляйте ті ж звуки все швидше і швидше протягом 5-6 хвилин. Зверніть увагу на вимову звуку ЛЕ, запам'ятайте, що кінчик язика при цьому повинен опинятися на горбках, розташованих над верхніми зубами. У Вас потроху вже повинен виходити звук «Р».
2
Тепер починайте промовляти трохи змінені звуки: ДЕ ТЕ ДЕ. При цьому перший звук ДЕ говорите, так, як звикли його говорити, а другий ДЕ намагайтеся вимовляти так, щоб кінчик язика опинився на горбках над верхніми зубами. Так цей звук вимовляють англічане.Начінайте повільно і без зупинок вимовляти звуки ДЕ ДЕ ТЕ ДЕ ДЕ ТЕ ДЕ ДЕ ТЕ ... протягом 5-7 хвилин.
3
Потім прискорюйте темп, поки не почуєте і не відчуєте чіткий, справжній звук «Р». Після цього вимовляєте по 10 разів такі слова: дротики, дрота, ДРОФА, дріб, ДРОССЕЛЬ, ДРОВА, ТРЕМТІННЯ, тромб, ТРОЛЬ, ТОЛЛЕЙБУС, тросс, ВІДРО, СТЕГНО, хитрі, МЕТРО, мудрий.
4
Після того, як проговорили попередні слова, промовляйте наступні слова: СТРОЙКА, ТРАМВАЙ, СТРИЖКА, стружка, трійка, ВЕСЕЛКА, РАДІСТЬ, СТРАХ, вимовляти, ПРАВИЛЬНО, РОЗБІЙНИК, розрядження, тархун, борозен, БОРТ, ПРИВІТ, СТАРТ , СОРТ, ВОРОЖНЕЧА, сморід, брехав ... Повторюйте зазначені вправи для постановки звуку систематично, щодня по 3 рази на день: вранці, вдень і ввечері. Тільки тоді ви досягнете бажаного результату через деякий час - перестанете гаркавити. Залежно від інтенсивності і систематичності занять, а також від тяжкості мовних порушень, це може зайняти від пари місяців до року і більше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zHvN6uzonlM
Зверніть увагу
Спробуйте закинути голову, як ніби ви горло полоскати спочатку з водою потім без води. Становище мови однакове. І Картавьте на здоров'я!
Корисна порада
Сьогодні ситуація не змінилася, в нашій країні гаркавити немає необхідності. А ось французам це дуже навіть потрібно. Тому любителі французької мови намагаються цьому навчитися. Це необхідно для того, щоб правильно вимовити деякі французькі слова. Існують вправи допомагають, як навчитися гаркавити.