Як поміняти порвану купюру. чи можна поміняти в банку порвані гроші.

Згадайте, напевно, у вас виникала ситуації, коли в гаманці виявлялася порвана купюра. І якщо раніше її могли поміняти тільки у відділеннях Ощадного банку і тільки після відповідної експертизи, то тепер це зобов'язані робити всі кредитні організації, тобто комерційні та державні банки.
Інструкція
1
Але при цьому не варто спокушатися. У деяких випадках негайного обміні порваній купюри вам можуть відмовити, наприклад, якщо вона дуже сильно зношена або у касира виникають сумніви в її достовірності. У такій ситуації порвану купюру візьмуть на експертизу і лише після неї приймуть рішення про можливість обміну.
2
Пам'ятайте, що до банку вам зобов'язані поміняти купюру або приять її на експертизу, якщо вона зберегла не менше 55% своєї площі, тобто ви можете принести на обмін немає цілу купюру, а тільки її частину. Якщо ви самостійно склеїли купюру з декількох фрагментів, що належать одній банкноті, то її теж обміняють. Але знову ж має дотримуватися умови - один з фрагментів повинен бути не менше 55% площі купюри.
3
Ви можете обміняти в будь-якому кредитом установі дві частини купюри, що належать різним банкнотам одного наминала, якщо кожна з них має не менше 50% від первісної площі і відрізняється від іншої графічним зображенням. Іншими словами, вам обміняють купюру, що складається з двох половин від різних банкнот.
4
Крім того, вам зобов'язані обміняти не тільки порвані купюри, але і змінили забарвлення і свічення в ультрафіолетовому світлі, але тільки якщо це не банкноти, залиті барвниками для запобігання розкраданню. А також обміну в касах кредитних установ підлягають браковані купюри. До них відносяться паперові гроші, за розміром довший або коротший встановлених зразків, а також мають проколи і інший виробничий брак.
5
Для того щоб обміняти порвану купюру, зверніться в будь-який банк, що працює з фізичними особами. Замість зіпсованої банкноти вам видадуть нову рівного номіналу. При цьому обміняти ви можете необмежену кількість купюр будь-якого номіналу. Комісія банком за таку послугу не стягується. Якщо комерційний банк відмовляє вам в обміні, можна сміливо звертатися зі скаргою до територіального відділення Центрального банку.