Як побудувати лазню за схемами. Як самому побудувати лазню.

Якщо ви маєте дачу за містом або заміський ділянку з котеджем, напевно ви захочете мати на цій ділянці власну лазню. Можна купити вже готову збірну баню з установкою, а можна побудувати лазню і самостійно - так, як ви захочете.
Інструкція
1
Для того щоб самостійно побудувати лазню, визначте схему будівництва. Лазня може бути російської, фінської або турецької. Виходячи з обраного типу лазні, зробіть проект, в якому детально прорисуйте, як виглядатиме баня зовні і всередині, скільки в ній буде приміщень і як вони будуть розташовані.
2
Визначте для себе, з якого матеріалу буде сама споруда. Можна звести стіни лазні з цегли або газобетонних блоків, а можна - з дерева. Дерев'яна лазня виглядає більш естетично і краще у функціональному плані.
3
Вирішивши, з якого матеріалу буде лазня, прорахуйте кількість необхідних для будівництва матеріалів. Для цього скористайтеся проектом лазні, який ви створили раніше. Врахуйте все: матеріали для облаштування фундаменту, для зведення стін, покрівлі, печі та димаря, а також для внутрішнього устрою приміщень та оздоблення лазні.
4
Після того як ви закупили всі матеріали, починайте роботи по будівництву. Спочатку закладіть фундамент. Залежно від розмірів лазні він може бути або стрічковим, або стовпчастим. Для великої важкої лазні краще закласти стрічковий фундамент - він краще сприймає навантаження. Для невеликої легкої дерев'яної лазні можна скористатися стовпчастим фундаментом.
5
Далі зводите стіни. Якщо ви не муляр, то вам краще не будувати лазню з цегли або пінобетонних блоків. Ідеальним рішенням буде будівництво з дерев'яного бруса. Не забувайте між вінцями бруса укладати теплоізоляційний матеріал. Це може бути мох, клоччя або джут.
6
Використовуйте для зовнішніх стін сосновий брус - він більш стійкий до атмосферного впливу. А ось для внутрішньої обробки лазні краще використовувати не смолисті сорти дерева. Найкраще для внутрішньої обробки підійде липа.
7
Перед тим як обробляти лазню зсередини, виконайте роботи по тепло- і пароізоляції. Для теплоізоляції краще використовувати плити зі скловолокна. Вони встановлюються в спеціально змонтований для них каркас з алюмінієвого профілю. Мати встановлюйте фольгованою стороною всередину -це і буде служити пароізоляцією.
8
Оберіть тип опалення лазні. Це може бути звичайна піч з димарем, обкладена зверху камінням. А можна використовувати електрокам'янку, яка нагріває камені за допомогою електроенергіі.К вибору печі ставитеся відповідально! Це - один з основних елементів лазні. Не забудьте обробити дерево зовні лазні і всередині спеціальним протигрибковим складом.
Зверніть увагу
Перший ролик - це розповідь господаря про те, як він сам побудує дерев'яну лазню біля свого будинку: Друге відео - це продовження і з нього ви дізнаєтеся, як правильно паритися в лазні, а так само інші тонкощі і рекомендації господаря: Як побудувати хорошу баню своїми руками і максимально заощадити бюджет? Тому, якщо ми хочемо побудувати лазню дешево, то найоптимальніший варіант економії - це якщо ми будуємо лазню своїми руками.
Корисна порада
Наслідувавши наших порад і приклавши певні зусилля, побудувати лазню своїми руками можна. Ваша мрія про власну бані цілком з'ясовна - дачну ділянку без неї уявити складно. Як правило, саме баню будують в першу чергу на дачній ділянці, тому що її можна використовувати як житлове приміщення під час спорудження будинку, вона дешевша ніж будинок і побудувати її можна значно швидше ніж будинок. До побудови лазні підхід може бути різний.
Важко уявити собі земельну ділянку без справжньої російської лазні, яка не тільки задовольняє потребу залишатися чистим, але і є відмінним місцем для приємного проведення часу в колі рідних і друзів. Баня, побудована своїми руками - втілення задоволення і чистоти.
Вам знадобиться
 • - колоди;
 • - лаги;
 • - цегла;
 • - цементний розчин;
 • - лопата;
 • - бітум;
 • - руберойд;
 • - антисептик;
 • - лаги;
 • - гідроізоляційні листи;
 • - мастика;
 • - стрічковий утеплювач;
 • - степлер;
 • - крокви;
 • - покрівельний матеріал;
 • - піч;
 • - дерево для будівництва полиць.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до будівництва лазні, слід представляти, який проект (лазня з терасою, верандою, класична російська лазня або поєднаний комплекс з басейном) ви бажаєте перетворити в реальність і які матеріали для цього вам будуть потрібні. Використовуйте для будівництва лазні добре просушене дерево, воно повинно містити не більше восьми відсотків вологості.
2
При будівництві фундаменту враховуйте тип ґрунту і глибину проходження ґрунтових вод. Ділянка з кам'янистим, сухим або глинисто-піщаним ґрунтом і низькою глибиною проходження ґрунтових вод слід обладнати стовпчастим фундаментом. У даному випадку підстава буде спиратися на бетонні блоки або цегляну кладку, заглиблені в землю. Після установки забезпечте гідроізоляцію гарячим бітумом і декількома шарами руберойду.
3
Для традиційної лазні виконайте підпіллі з наступним зливом води в одному з кутів споруди. Для цього забетонують підлога під ухилом з однією з сторін, там встановіть каналізаційну трубу з сильфоном (він допоможе запобігти надходженню запаху гниття в баню ).
4
Покладіть на бетонну основу підлоги просочені антисептиком лаги, на них вже надалі укладається підлогу. Залишайте між дошками зазор близько п'яти міліметрів. Прошийте дошки таким чином, щоб їх було можна легко зняти в подальшому для просушування.
5
Приступайте до будівництва самої коробки. Як матеріал використовуйте оцилиндрованні колоди або брус. Покладіть по верху фундаменту гідроізоляційний лист - стеклогідроізол, він прослужить вам протягом декількох десятиліть, не втрачаючи своїх властивостей.
6
Зробіть перший вінець з більш товстих колод і покладіть його на шар гідроізоляції. Нижню сторону окладу обробіть антисептиком і покрийте мастикою. Кінці колод повинні виходити за межі стін, щоб забезпечити захист від дощу та вітру. У кожного колоди зробіть паз з нижньої сторони. Сусідні колоди з'єднуються між собою штирями (нагелями). Між колодами укладіть стрічковий межвенцовий утеплювач, зроблений з льону і джуту. Цей матеріал продається в рулонах, розріжте матеріал на смуги, укладіть між колодами і закріпіть степлером.
7
Створюючи покрівлю, віддайте перевагу двосхилим і кроквяної варіантами. Несучі конструкції являють собою крокви і прогони. Для початку змонтуйте обрешітку і створіть гідроізоляційний шар. Слід розуміти, що високе значення має кут покатости даху і вибір покрівельних матеріалів.
8
Невід'ємним і головним атрибутом російської лазні є піч, яку слід розмістити в кутку, щоб бак з водою перебував у мийці, а топка в парній. Форми і розміри печі можуть бути різноманітними, можна купити вже готову каменку або зробити на замовлення. Встановіть в парній багаторівневі полиці і підготуйте віники.