Як зшити маскхалат. Маскхалат своїми руками.

Для полювання або страйкболу мисливцеві або снайперу придасться маскхалат. Цей одяг дозволяє майже повністю зливатися з місцевістю, роблячи вас майже невидимим. В магазинах продається безліч варіацій подібного одягу, але, як часто буває, того що потрібно ні. Доводиться все робити самому, щоб зшитий одяг відповідала індивідуальним вимогам.
Вам знадобиться
  • - плащ-палатка або армійська форма на 1-2 розміри більше;
  • - рибальська мережа;
  • - тканинна гумка;
  • - лляні нитки;
  • - стрічки і шматки мішковини.
Інструкція
1
Першим ділом визначитеся, який вам необхідний маскхалат: у вигляді костюма або накидки. У разі, якщо ви хочете маскувальний костюм, купите форму з щільної тканини на 1-2 розміри більше вашого і пришити до неї капюшон. Якщо ж ви віддасте перевагу маскувальну накидку - то плащ-палатку.
2
На місцях маскування (спина, боки, капюшон, плечі, зовнішня частина рук, задні і бічні частини ніг, а у варіанті плащ-палатки - вся зовнішня поверхня) пришивається капронова рибальська мережа з осередком близько 3-х см. Мережа пришивається капронової ниткою (щоб уникнути перетирання) по периметру і в середині в декількох місцях. В місцях маскування потрібно пришити необхідну вам кількість гумок для кріплення листя, гілочок і т.п.
3
Нитки, стрічки і шматки мішковини довжиною близько 40 см. Окрасьте барвниками для натуральних тканин в переважно сірий, коричневий, зелений кольори і їх суміші. Колір і тон костюма підбирається індивідуально (якщо осінь - більше жовтого і коричневого відтінків, якщо літо - більше зеленого і т.д.)
4
Вплетіть нитки в осередку пришитою мережі (складіть нитки навпіл, вийшла петлю просмикніть під комірку і в цю петлю проходить решті хвіст з ниток, після чого петля просто затягується). В одну комірку не потрібно вплітати більше чотирьох ниток. Плетіння проводиться від нижньої частини маскхалата до верхньої. В одну клітинку можна вплітати нитки одного кольору, а можна комбінувати нитки різних кольорів. Вплітає нитки через 1-2 осередки, інакше маскхалат буде занадто густим.
5
Тепер пришийте на маскхалат пофарбовані шматки або смуги тканини або мішковини. В області плечей, спини і задньої сторони (або рівномірно по всій поверхні плащ-палатки) пришиваються великі шматки тканини; на бічні сторони, капюшон і зовнішню сторону рук - шматки поменше. На передню частину куртки і штанів пришиваються маленькі шматочки тканини (щоб не чіплялися при переповзанні).
Зверніть увагу
Чи не мочіть маскхалат у воді і не потрапляйте під дощ - він намокає, втрачає об'єм і робиться дуже тяжелим.Держітесь подалі від відкритого вогню і обережно поводьтеся з запальничками, сигаретами і т.д., тому що костюм зроблений з легкозаймистих матеріалів.
Корисна порада
Кожен робить маскхалат під свої потреби, тому не соромтеся додавати в нього щось своє, наприклад, якщо плануєте багато повзати - нашейте на лікті і коліна щільну міцну тканину, якщо хочете щоб він на вас зручніше сидів - ушийте в потрібних місцях гумки і т.п.