Як виростити монстеру.

Монстера - істинне прикраса не тільки адміністративних будівель і фойє шкіл, але також багатьох міських квартир і зимових садів. Щоб виростити у себе вдома цю тропічну красуню, зовсім не потрібно обладнати теплицю або робити щось особливе. Вирощування монстери - процес простий, але дуже захоплюючий.
Вам знадобиться
  • універсальний грунт, розсадний горщик, ємність з водою, мінеральні та органічні добрива, кашпо.
Інструкція
1
вкоренитися держак монстери для подальшої посадки. У домашніх умовах монстеру прекрасно можна розмножувати за допомогою живців. Візьміть держак з парою листя або бруньок (а ще краще, щоб на пагоні було і те і інше) і помістіть в ємність з водою. Зазвичай монстера досить швидко і добре вкорінюється, тому можна посадити такий відтік відразу в невеликий торф'яної горщик. Який би спосіб ви не вибрали, через 25-30 днів можна чекати вкорінення втечі в грунті.
2
Висадите рослина в горщик. Для монстери можна використовувати як універсальний живильний грунт, так і спеціальну землю «пальма» або «монстера». Горщик не повинен бути занадто великим, але також і не повинен здаватися занадто тісним. Розвиваючись, стебла і листя рослини будуть переважувати, що може привести до падінь і закиданні горщика. Молоді рослини необхідно пересаджувати в горщик побільше щорічно. Монстеру віком 3-4 роки можна пересаджувати рідше - один раз в два роки. А після п'ятирічного рубежу пересадка проводиться раз на 3-4 роки.
3
Правильно доглядайте за своєю зеленою красунею. Монстера - рослина тропічне, що вимагає певної вологості грунту і повітря. Однак заливати і забризкувати її теж не варто. Рясний полив рослині необхідний у весняний літній та періоди, а ось восени і взимку поливи краще скоротити, щоб дати монстері час на відпочинок. У дуже жарку погоду обов'язково обприскуйте свою монстеру і протирайте її велике листя вологою ганчіркою від пилу і бруду. Всі рослини з великими листовими пластинками дуже добре очищують повітря в квартирах, збираючи на себе пил, тому їх необхідно регулярно мити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OysPK8g0LnU
Зверніть увагу
Для того щоб запобігти захворювання або зараження рослини шкідниками, листя необхідно протирати мильним розчином. Будьте уважні - щоб мило не потрапило в діжку з землею, її краще попередньо закрити поліетиленом.
Корисна порада
Монстері необхідна підгодівля органічними і мінеральними добривами в період її активного росту. Регулярно удобрюйте рослина в період з березня по вересень розчином рідких добрив або обприскуйте листя дуже слабким розчином мінеральних добрив, як вказано в інструкції до препарату.