Як побудувати фундамент на плиті.

Дому, що спочиває на залізобетонній монолітній плиті, гарантовано непохитне і спокійне існування протягом усього життя. У тому випадку, зрозуміло, якщо основа під ним виконано правильно. Плитні фундаменти дуже добре зарекомендували себе на зловредних рухливих грунтах. Їхнім єдиним недоліком є висока собівартість, знизити яку можна, дотримуючись золотого правила: робити те, що необхідно, і не робити того, що необов'язково.
Вам знадобиться
  • набір плотницкого інструменту, обрізні дошки, брус, трамбувальні обладнання, інструмент для земляних робіт, бетонний розчин, вібратор, арматура, зварювальний апарат, гідроізоляція, геотекстиль.
Інструкція
1
Розмітьте місце фундаменту. Вирийте за місцем розмітки котлован глибиною 30 - 50 см. Вирівняти його підставу по горизонталі - при необхідності передаючи або підсипаючи грунт. Добре утрамбуйте дно котловану. Застеліть його геотекстилем з виходом на стіни.
2
Засипте котлован сумішшю піску і гравію, поливаючи водою і здійснюючи послойную трамбування віброплощадці. В низу гравійнопесчаной подушки прокладете перфоровані дренажні труби з відведенням їх на периферію. Поверх піщаної подушки укладіть гідроізоляцію з товстої, армованої поліетиленової плівки.
3
прорийте по периметру робочого майданчика дренажні канави, з'єднайте їх з висновками дренажних труб, вистеліть дно геотекстилем, заповніть сумішшю піску і гравію.
4
Встановіть опалубку для плити заввишки 40-50 см. Покладіть в неї арматуру в два шари з відстанню від верху пісчаногравійних подушки 3-4 см, між шарами - 10 см. Розмір арматури залежить від розміру фундаментної плити, як правило, він коливається в діапазоні від №8 до №14 - залежно від розміру плити. Розмір комірки приймається рівним 200-250 мм. При установці арматури використовуйте пластикові опори або фіксатори.
5
Залийте опалубку бетонним розчином марки М300-М400 із здійсненням ущільнення глибинним або майданчиковим вібраторами. Заповнивши опалубку, дайте розчину час схопитися протягом 1-2 тижнів, перш ніж проводити подальші роботи. В цей час щодня зволожуйте поверхню бетону або закрийте її поліетиленовою плівкою.
Зверніть увагу
Глибина котловану залежить від властивостей грунту в зоні будівництва. Конкретні параметри плити (товщина, наявність або відсутність ребра жорсткості і пр.) Обумовлюються характеристиками будови. Зазвичай товщина фундаментних плит коливається в діапазоні 300-400 мм.
Корисна порада
Іноді поверх гравійної подушки і гідроізоляції укладається ЕППС (екструдований пінополістирол), який грає роль утеплювача для нижчого грунту, не дозволяючи йому промерзати. Чи варто його укладати - вирішувати вам.