Як намалювати зозулю.

З зозулею пов'язані багато повір'я. Цієї не дуже помітною пташці люди задають різні питання і за кількістю її відповідей намагаються вгадати свою долю. Дзвінкий її голос чули всі, а от розглянути цю пташку трапляється не кожному. Тому перед тим, як почати малювати, знайдіть відповідну картинку, а краще декілька.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - акварельні фарби;
  • - картинки із зображенням зозулі.
Інструкція
1
Розгляньте картинку і постарайтеся визначити пропорції. У зозулі досить довге овальне тіло і порівняно невелика голова. Висота голови приблизно дорівнює 1/8 частини тіла. У неї досить довгий хвіст, він являє собою смужку із загостреним або округленим нижнім краєм. Його довжина майже дорівнює довжині тіла.
2
Аркуш паперу розташуйте довільно. Якість паперу залежить від того, чим ви збираєтеся малювати зозулю. Для акварелі найбільше підійде спеціальна фактурна «Папір для акварелі» або зворотний бік шпалер. Олівцями зручніше малювати на звичайному ватмані. Як орієнтир намалюйте, наприклад, гілочку, на якій сидить зозуля. Можна її поки не промальовувати, а просто нанести легку лінію.
3
Визначте пропорції тулуба. Довжина більше ширини приблизно в 2 рази. Тулуб найбільше нагадує куряче яйце, гостра частина якого направлена вниз. Намалюйте такий овал тонким олівцем. Якщо у вас вже є гілочка, подумайте, в якому становищі по відношенню до неї знаходиться тіло птиці. Якщо зозуля сидить передом до глядача, гілочка проходить перпендикулярно до осі овалу або під невеликим кутом до неї. Але пташка може сидіти і боком, тоді малюйте овал над гілочкою.
4
Намалюйте коло, щоб він стикався з верхньою частиною овалу. Подумки проведіть горизонтальний його діаметр і з'єднайте його кінці з самої частиною овалу. Лінії шиї вийдуть майже прямими. Намалюйте дзьоб у формі довгого остроугольного трикутника. Поруч з дзьобом на голові намалюйте круглий очей.
5
Приблизно від середини спини проведіть вниз лінію хвоста. Вона приблизно дорівнює розміру тулуба. Приблизно від середини осі овалу проведіть вниз ще одну лінію, вона повинна злегка розходитися з першою. Закінчите її на тому ж рівні. З'єднайте кінці ліній дугою або кутом.
6
Від тієї ж точки спини, від якої ви починали малювати хвіст, проведіть лінію під тупим кутом до осі овалу. Закінчите її трохи вище верхньої лінії хвоста. Від того місця, де коло голови стикається з овалом, почніть вести вниз- дугу, що повторює лінії тулуба. Ведіть її до перетину з хвостом. З'єднайте цю точку з краєм верхньої лінії крила прямій. Намалюйте лапки птаха.
7
Розфарбуйте зозулю. Вона строката, тому спочатку залийте голову і тулуб світлою фарбою, а хвіст і крило зробіть темними. Потім тонким пензлем проведіть поперек тулуба птаха багато хвилястих темних ліній. На крилах і хвості дрібними поздовжніми штрихами позначте пір'я.