Як надати форму фікусу.

Так хочеться, щоб фікус радував своєю пишністю і виглядав якомога більш естетично. Обрізка фікуса для додання йому певної форми, вироблена навесні, дозволить омолодити і оздоровити рослина. Також ви допоможете квітці, позбавивши його від слабких хворобливих пагонів і попередивши оголення стовбура.
Інструкція
1
Обрізку проводите за пару тижнів до того, як станете пересаджувати фікус в нову землю. Якщо рослина ослаблено і болісно, відкладіть обрізку. Запам'ятайте, що нові пагони розвиваються з нирок. Основні з них - верхівкова і бічна, що розташовується в пазухах листків. Якщо ви станете формувати крону рослини навесні, вона буде пишною. Роблячи обрізку в осінньо-зимовий період, ви отримаєте фікус з однобокою кроною.
2
Врахуйте також, що на форміровку набагато краще відповідають молоді рослини, в той час як форму старого виправити вкрай складно. Це пов'язано з тим, що на здерев'янілих стовбурі нирки пробуджуються з працею. Обрізаючи пагони, зріз робіть над ниркою. При цьому на товстих пагонах зріз повинен бути скошеним, а на тонких - прямим.
3
Щоб надати фікусу форму куща, пріщіпіте головний втечу на висоті 13 см. Якщо у рослини крупний лист, залиште 3 - 4 листи. З пазушних нирок почнуть розвиватися пагони. Бічні пагони, які досягли в довжину 10 см, прищипують над ниркою, яка звернена від крони назовні. Всі зрізи витирайте вологою серветкою, поки не припинить виділятися молочний сік. Потім присипте зрізи товченим деревним вугіллям.
4
Щоб сформувати штамб, візьміть фікус, вертикальний стовбур якого вже яскраво виражений. Постійно видаляйте бічні пагони, залишайте тільки 4 - 5 верхніх, доти, поки рослина не виросте до потрібної висоти. Для підлогового штамба - 0,5 - 1 м, для настільного - 0,3 - 0,4 м. Прищипуйте верхівку на цій висоті рослини. Тим самим ви простімуліруете зростання бічних пагонів. Всі зрізи витріть ганчіркою і присипте товченим вугіллям. Штамб прив'яжіть до кілочка. Кілочок потрібно буде видалити, коли рослина стане стійко і досить вирівняється. Щоб крона фікуса розвивалася рівномірно, повертайте штамбові дерево різними сторонами до сонця.
5
Для формування ярусного штамба вам знадобиться досить доросла рослина. Прищипуйте, коли воно досягне потрібної висоти.Для формування дворівневого штамба розділіть крону на 3 частини. Кожному рівню надайте форму кулі, а відстань між ними очищайте від пагонів і всіх гілочок. Розмір рівнів не обов'язково однаковий. Для формування трехуровнего штамба розділіть крону на 5 частин.
6
При послідовному формуванні рівнів знизу вгору верхівку стовбура видаляйте тільки тоді, коли штамб досягне необхідної висоти. Можна домогтися формування багаторівневого фікуса, висаджуючи в одну ємність рослини різної висоти і формуючи кулясті крони. Для маскування стовбури обертають натуральною тканиною.
7
Оригінальну форму можна надати фікусам, шляхом їх сплетіння. Посадіть в один горщик однакові за своїм розвитком молоді фікуси зі стволами, здеревілими наполовину. Висота їх повинна бути близько 15 см. Посадіть разом два рослини, якщо хочете закручувати стовбури в спіраль, три - щоб плести «косичку». Плести фікуси слід вільно, видаляючи бічні пагони.
8
Щоб сформувати плоску решітку, шість і більше фікусів посадите по одній лінії на деякій відстані один від іншого. Коли рослини досягнуть потрібної висоти, гнучкі стовбури закріпіть в потрібному положенні за допомогою шпагату або товстої нитки. Щоб згодом не утворилися рубці, періодично ослабляйте фіксатори. Щоб стовбури зросталися швидше, зніміть кору до камбію в місцях зіткнення стовбурів. Щільно притисніть рослини в цих місцях і стягніть поліетиленовою плівкою, коли припинить виділятися сік.