Як зустріти покупця.

Час дефіциту пройшло. Їжа, одяг і техніка продаються в самих різних магазинах, але деякі продавці досі спілкуються з клієнтами так, наче їх торгова точка єдина в місті. А у покупців з'явився вибір. Якщо їм не подобається обслуговування, вони підуть в інше місце. Тому продавець, який бажає заробляти в нових умовах, повинен засвоїти нові закони роботи з клієнтом.
Інструкція
1
Проявляйте увагу до клієнта. Відкладіть сторонні справи (телефон, комп'ютер, icqі т.д.) і привітайтеся з людиною, що відкрила двері у ваш магазин. Не варто набридати клієнту пропозиціями про допомогу. Привітавшись, ви вже даєте зрозуміти, що ви поруч і готові йому допомогти.
2
Посміхайтеся. Це обов'язкове правило успішного продавця. Пам'ятайте: посмішка повинна бути щирою.
3
Будьте доброзичливі. Часто за замкнутістю або агресивністю клієнта ховається сором, невпевненість у собі і т.д. Будьте відкриті, підходьте до кожного потенційного покупця неформально, шукайте свій метод ведення бесіди. У підсумку вашої розмови людина залишиться задоволений своєю покупкою, а в перспективі стане вашим постійним клієнтом.
4
Приймайте клієнта таким, яким він є. Не старайтесь виправити його, нехай цим займаються священнослужителі або психологи. Ваше завдання: обслужити конкретної людини. Клієнт може дуже добре розбиратися в товарі, який ви пропонуєте, або бути абсолютним дилетантом. Головне, щоб він залишився задоволений. Тому не дивіться на покупця зверхньо, якщо він задає питання, відповідь на який вам здається очевидним. Не дратує. Прояв негативних почуттів не послужить вам доброї служби.
5
Піклуйтеся про клієнта. Йому повинно бути комфортно у вашому магазині, тільки в цьому випадку він захоче прийти до вас ще раз. Сприймайте кожного людину, що приходить до вас, як грошовий струмочок. Одне грубе слово, зневажливий погляд або нав'язана покупка, і грошовий струмочок змінить русло.
6
Будьте професійні. Свій товар ви повинні знати так добре, як тільки можна.
Зверніть увагу
Чи не оцінюйте покупця поглядом. По-перше, люди це відразу відчуває. По-друге, зовнішність може бути оманлива. Наприклад, заможна людина, повертаючись з триденною полювання, може виглядати непрезентабельно, і пахнути від нього, швидше за все, буде не туалетною водою. Тим не менш, гроші у нього є, і зробити у вас покупку він в змозі.