Як позбутися від варикозного розширення.

Вузлуваті вени не тільки псують враження від ніг, але і доставляють хворобливі відчуття. Наслідки від розвитку хвороби можуть бути найрізноманітнішими - від появи шкірної екземи до розвитку тромбофлебіту і розриву вен. Лікування варикозу визначається стадією захворювання.
Інструкція
1
Підвищуйте фізичну активність. Добре розганяють кров у ногах плавання і піша ходьба, також корисні спеціальні вправи (згинання та розгинання ніг в гомілковостопному суглобі, розминка для стоп, тощо). Якщо вам доводиться довго сидіти, то слід кожні 10 хвилин робити перерви і трохи розминатися. Не можна сидіти, закинувши ногу на ногу, так як у такій позі вени пережимаються.
2
Використовуйте компресійну білизну. Ноги необхідно перемотувати еластичними бинтами або носити панчохи зі спеціального трикотажу - симптоми варикозного розширення вен слабшають, розвиток захворювання призупиняється. Бинтувати ноги необхідно вранці, не встаючи з ліжка, а знімати пов'язки слід тільки перед сном.
3
Приймайте ліки, що підвищують тонус вен. Спеціальна терапія повинна проходити під контролем лікаря - він визначає необхідність прийому препаратів, що знімають набряк і знижують біль. Препарати, що розріджують кров, покращують кровообіг, але мають ряд протипоказань. Протизапальні засоби допомагають впоратися з болем і знизити запалення.
4
Робіть контрастні обливання ніг. Чергуйте гарячий і холодний душ, обливаючи ноги - така зміна температур стимулює кровообіг і зміцнює судини. Не приймайте гарячі ванни, відмовтеся від лазні і сауни - тривалий вплив гарячої температури розширює судини.
5
Носіть правильне взуття. Взуття на плоскій підошві або на невеликому каблуці «змушує» працювати литкові м'язи, розганяючи кров.
6
Пройдіть операцію склеротерапії. Це ефективний метод, що дозволяє «склеїти» хвору вену, яка згодом спадается і стає невидимою. Суть методу полягає у введенні в вену склеротірующего препарату. Максимальна ефективність досягається на ранніх стадіях захворювання.
7
проліковано вени лазером або електрикою. Вплив на венозні вузлики і самі судини лазером або електрикою призводить до стійкого ефекту - судини «запаюються» і випадають із загального кровотоку.
8
Видаліть розширені вени хірургічним шляхом. В процесі операції хірург видалить пошкоджені судини через невеликі надрізи. Цей метод застосовується в тих випадках, коли консервативне лікування не принесло результатів.