Як визначити силу вітру.

Існує багато справ, успішне виконання яких залежить від погодних факторів. Зокрема, від наявності вітру і його сили. Це робить істотний вплив приміром на роботу висотних будівельних і портових кранів. Напрямок і сила вітру обов'язково враховуються моряками, які перевозять обладнання вантажі через океани.
Вам знадобиться
  • - анемометр;
  • - таблиця "шкала Бофорта"
Інструкція
1
Цифри тут потрібні точні, і в цьому випадку для визначення сили вітру використовуються анемометри.Для того, щоб виміряти швидкість вітру, вийдіть на відкрите, продувається место.Возьміте анемометр в витягнуту руку і виставте його на ветер.В іншу руку візьміть секундомер.Одновременно запустите секундомір і відпустіть гальмо анемометра. Чашечки почнуть «мотати» метри, а ви тим часом уважно стежте за секундомером.По закінчення хвилини, застопорьте анемометр.Полученние цифри поділіть на 60, і ви отримаєте середню швидкість вітру вметрах в секунду (м/с).
2
Силу вітру на очей визначайте за зовнішніми ознаками: станом дерев, трави; по тому, як майорять прапори, білизна на мотузках; по свисту в вухах і за силою подолання сопротівленіяветра, коли йдеш навстречу.В побуті вітер по силі підрозділяється на 4 категорії: - слабкий вітер - коли листя на деревах і найтонші гілки постійно колишуться; - свіжий вітер витягає полотнища прапорів, посвистує в вухах; - міцним вітром вважається такий, проти якого вже важко йти, від нього гудуть телеграфні дроти; і, нарешті, - штормовий вітер може зруйнувати неміцні будови, валить з корінням дерева.
3
Більш чіткі градації пропонує шкала Бофорта. Це умовна шкала для візуального визначення сили вітру в балах і зразкового відповідності сили швидкості. Названа вона на ім'я англійського адмірала Френсіса Бофорта, який в 1806 році розробив шкалу для застосування в море.Затем ідея була розтиражована і перероблена, в тому числі для суші.Возьміте таблицю, знайдіть в останній графі рядок, де опис дій, вироблених вітром, схоже з тим, що відбувається на момент наблюденія.Определіте силу в балах і назва ветра.В наступних двох графах дізнайтеся приблизну швидкість вітру в м/Cи в км/год.
Швидкість вітру можна визначити за допомогою шкали Бофорта, розробленої в 1806 році. Процес визначення полягає у візуальному розгляді взаємодії вітру з різними предметами на суші і в морі.
Інструкція
1
Для визначення швидкості вітру, що позначає штиль і що досягає 1 км/ч, ви повинні відзначити, що листя на деревах залишаються нерухомими, а дим піднімається строго вертикально. На море штилю відповідає дзеркальна гладь і повна відсутність хвилювання.
2
Визначте, чи є відхилення диму від вертикального напрямку і чи залишаються нерухомими листя дерев. В цей же час на море присутній легка брижі, а висота хвиль коливається в межах 10 см. Якщо це так, то швидкість вітру складає від 2 до 5 км/год і відповідає 1 балу за шкалою Бофорта. Такий вітер називається тихим.
3
Коли вітер слабо колише листя дерев, трохи повертає флюгера і відчувається обличчям, це позначає, що його швидкість досягає від 6 до 11 км/ч. На море легкому вітрі відповідає поява коротких хвиль і склоподібних гребенів.
4
Для того щоб визначити слабкий вітер, рівний 3 балам за шкалою Бофорта, подивіться, гойдаються чи тонкі гілки і опадає чи дим, що виходить з верхівки труби. На море при такому вітрі присутній легке хвилювання, пінисті гребені і невеликі білі баранці. Швидкість слабкого вітру коливається від 12 до 19 км/ч.
5
Якщо вітер помірний, ви помітите, що пил піднімається від землі, дим розчиняється в повітрі, а гілки середньої величини активно коливаються. Хвилі на морі досягають 1,5 метра у висоту. Поміркованому вітрі відповідає швидкість від 20 до 28 км/ч.
6
Для визначення швидкості, рівний 5 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер відчувається руками і свистить у вухах, тонкі стовбури дерев гойдаються. Море неспокійне, з великою кількістю білих баранчиків, а висота хвиль доходить до 2 метрів. Такий вітер називається свіжим, і його швидкість може досягати 38 км/ч.
7
При сильному вітрі ви побачите, що тонкі стовбури дерев гнуться, і почуєте гудіння телеграфних проводів. На море з'являться хвилі, що піднімаються до 3 метрів, водна пил і великі гребені. Сильного вітру відповідає швидкість від 39 до 49 км/ч.
8
Великі гілки гнуться до землі, а йти проти вітру стає важко - це означає, що його швидкість сягає від 50 до 61 км/ч. На море присутнє сильне хвилювання, піна зривається з гребенів хвиль і стелиться за вітром. Такий вітер відповідає 8 балам за шкалою Бофорта і називається міцним.
9
При дуже міцному вітрі гілки дерев починають ламатися, а говорити стає неможливо. Хвилі на морі досягають 7 метрів у висоту, з країв гребенів злітають бризки. Такому вітрі відповідає швидкість від 62 до 74 км/ч.
10
Для визначення швидкості, рівний 9 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер гне великі дерева, ламає великі гілки і зриває черепицю з дахів. Гребені морських хвиль досягають 8 метрів у висоту, перекидаються і розлітаються в бризки. Такий вітер називається штормовим, і його швидкість може досягати 88 км/ч.
11
Сильний шторм на суші буває дуже рідко. Він руйнує будівлі, вириває дерева з корінням. Швидкість вітру при сильному штормі коливається від 89 до 102 км/ч. Поверхня моря біліє від піни, а висота хвиль доходить до 10 метрів.
12
При жорстокому штормі спостерігаються серйозні руйнування на обширних територіях. Швидкість вітру складає максимум 117 км/ч. Дрібні суду неможливо побачити через хвилі, висота яких може досягати 11 метрів.
13
Вітер, який залишає за собою спустошливі руйнування, називається ураганом. Повітря на морі наповнений піною і бризками, видимість ускладнена. Хвилі перевищують 11 метрів у висоту. Швидкість урагану становить більше 117 км/ч.