Як придушити в собі хвилювання.

Деякі люди відчувають дуже сильне хвилювання, часом викликано воно аж ніяк не майбутнім подією. Навіть розмовляючи зі співрозмовником, людина відчуває це почуття: плутається в словах, боїться дивитися в очі. Звичайно, з цим неодмінно потрібно боротися і чим швидше - тим краще, так як такі переживання дуже негативно впливають на здоров'я.
Інструкція
1
Будьте впевненіше. Для цього ви в душі повинні відчути себе величніше. Подивіться на співрозмовника «з іншого боку» - перед вами така ж людина як і ви, нічим особливо не відрізняється, так чому ви повинні боятися його, тим самим викликаючи хвилювання.
2
Відомо, що людина відчуває хвилювання від незнання інформації. Згадайте шкільний час, коли вас викликали до дошки, а ви від того, що не знаєте матеріал - починали хвилюватися. Якщо ви знаєте, про що буде ваш діалог з співрозмовником, обов'язково підкріпіться знаннями, також ви можете зібрати інформацію про ваш опонента, тим самим ви «озбройтеся».
3
Сядьте і подумайте: що викликає у вас хвилювання. Для більш ясного і правильної відповіді візьміть аркуш паперу і разліних його на чотири стовпчики. У першому напишіть те, що вас лякає, наприклад, здатися дурним. У другій вкажіть плачевні наслідки, які, на вашу думку, можуть бути спровоковані вашим страхом. У передостанній напишіть ті наслідки, які ви очікуєте (нейтральні). В останній вкажіть найкращий результат вашої розмови. Після цього хвилювання значно зійде на «ні», так як ви передбачили всі можливі варіанти.
4
Для боротьби з хвилюванням, наприклад, у момент розмови, психологи рекомендують вщипнути себе, тобто зробити собі боляче, тим самим ви відволічете себе від хвилюючих думок, і ясність розуму проясниться.
5
Займіться йогою і медитацій. За допомогою вправ, ви знайдете спокій і гармонію. Як правило, хвилювання в цьому випадку швидко сходить на «ні».
6
Якщо ж ваше хвилювання пов'язане з яким-небудь публічним виступом, відточите свою промову будинку напередодні перед дзеркалом. Перед виступом зробіть кілька невеликих вдихів, відверніться. А виступаючи перед аудиторією, уявіть, що ви перебуваєте одні.