Як приймати сватів. плакати на сватання.

Вибір нареченої, сватання - справа дуже серйозна і відповідальна. Раніше на сімейній раді вирішували, яка дівчина підійде в дружини. Враховувалося багато чого: зовнішність нареченої, фізична сила, вміння працювати, шанобливість до старших, скромність, походження. Традиційні переговори про можливе весілля і сьогодні повинні проводиться з урахуванням певних правил.
Інструкція
1
Призначте сватання на вівторок, четвер, суботу або неділю. Російські люди ще в давнину вважали ці дні «легкими».
2
Ведіть розмову зі сватами по сталій схемі. Наприклад: - Чи немає у вас поросят продажних? - Нету! - А дівок? - Є одна, та про себе! Правда, теперішні свати часто прямо повідомляють про мету свого візиту.
3
Подякуйте сватів за надану увагу і повагу і запросіть їх за накритий стіл. Частування на столі повинні бути щедрими і святковими, незважаючи на те, дасте ви згоду на весілля чи ні. Такий російський звичай. Не випадково є в російській мові прислів'я: «Худий жених хорошому вкаже дорогу».
4
Пам'ятайте, що за старовинними звичаями дівчина на сватанні не присутній. Попросіть час на роздум в тому випадку, якщо ви з якихось причин незадоволені пропозицією або вам необхідно час для того, щоб більше довідатися про сім'ю нареченого.
5
Навіть якщо батьків нареченої влаштовує в майбутнє нареченого все, за правилами весільного етикету він не повинні відразу погоджуватися. Треба взяти хоча б символічний час на роздуми. Перш ніж дати згоду, батько нареченої запитує думку всіх членів сім'ї. Потім запрошується до кімнати, де знаходяться свати, і дочка-наречена. Питають згоду на шлюб у неї.
6
Відмовляйте завжди ввічливо і делікатно, не ображайте ні нареченого, ні його родичів.
7
Запросіть сватів відвідати ваш будинок ще раз, якщо ви згодні віддати дочку заміж. При другомувідвідуванні дівчина-наречена бере участь в обряді сватання. Наречений повинен подарувати букети квітів нареченій і її мамі.
8
При згоді батьків на шлюб дочки батько її має вкласти праву руку дочки в руку нареченого. Змова прийнято скріплювати подарунком нареченій.
9
Відвідайте батьків нареченого, якщо вони не були присутні під час сватання. Наречений повинен офіційно познайомити свою наречену з батьками.
10
Призначте дату заручин. На заручини присутні батьки і нареченого, і нареченої. Саме на заручини і обговорюються деталі майбутнього весілля, ведуться переговори про посаг, про витрати, кількості гостей з обох сторін.
11
Пам'ятайте, що батьки нареченої забезпечують її приданим. Плаття, туфлі, кільце для майбутньої дружини за правилами повинен купувати наречений.