Як зробити модель планера.

Напевно, кожна людина в дитинстві пускав з балкона красиві паперові літачки або просту сірник з паперовим гвинтиком вгорі, який був свого роду пропелером вертольота. Такі вироби змайструвати міг абсолютно будь-яка дитина, витративши на це всього пару хвилин, а ось відчуттів радості було стільки, що просто не передати ні одними словами. Тепер можна згадати дитинство, тільки змайструвати не просто паперову фігурку, а справжнісінький планер, політ якого порадує не тільки дитини, але і будь-якого дорослого.
Вам знадобиться
  • рейка, брусок, нервюри, дріт, наждачний папір, клей
Інструкція
1
Візьміть папір і олівець і намалюйте модель майбутнього планера. Знайти моделі можна в інтернете.Подготовьте рейку близько 70 см завдовжки. Перетин рейки має бути з одного боку 7x5 мм, а з іншого 10x6 мм. Дана рейка служитиме фюзеляжем планера.
2
Візьміть дощечку з дерева і обробіть її напилком, а після зашліфуйте наждачним папером. Закріпіть на верхньому уступі свого вантажу (брусок із сосни) передній край фюзеляжу.
3
Зробіть для свого планера крила. Для цього можна використовувати прості тонкі дерев'яні рейки, які спочатку поміщаються в окріп, а потім згинаються і фіксуються в потрібному положенні до повного висихання. Крім цього крила можна зробити з матеріалу і алюмінієвого дроту, яка буде фіксуватися по краях. При цьому дріт повинна бути вигнута у формі крила.
4
Зігніть нервюри (ребра жорсткості крила) за допомогою верстата. Прикріпіть їх до крайок клеєм таким чином, щоб вони рівно і прямо стояли по відношенню один до одного.
5
Зігніть акуратно крило, попередньо змочивши його в гарячій воді і, потримавши над будь-яким джерелом тепла, наприклад, над свічкою. При цьому важливо знати, що кути вигину крайок крила повинні бути вісім градусів. Для цього необхідно перевіряти в процесі роботи відповідність кутів вигину кресленням.
6
Зігніть у вигляді букви V сталевий дріт і використовуйте її та соснову планку для кріплення свого крила до основи планера.Укрепіте за допомогою ниток і клею V-подібні підкоси до крил. Необхідно знати, що переднє кріплення повинне бути трохи вище заднього.
7
Візьміть 3 рейки 40 см в довжину і виготовте стабілізатор. для цього просто тонкі рейки змочіть в окропі і зігніть. Обтягніть всі деталі планера цигарковим папером і зробіть збірку свого апарату, з'єднавши задню частину фюзеляжу зі стабілізатором.Сделайте і закріпіть за допомогою ниток на фюзеляжі гачки зі сталевого дроту. Запустіть свій планер.
Виготовлення моделей планерів і літальних апаратів - захоплююче хобі, на яке люди часом витрачають великі гроші. Якщо вам подобаються моделі планерів, зовсім необов'язково купувати готовий планер в магазині - навчитеся робити його самостійно. Це принесе вам масу задоволення, а також наповнить гордістю за зроблену власними руками модель.
Інструкція
1
Побудуйте креслення деталей майбутнього планера. Для фюзеляжу вам буде потрібно рейка 70 см завдовжки з перетином 7 на 5 мм на одному кінці (хвостова частина) і 10 на 6 мм на іншому (носова частина). Також заготуйте невеликий брусок дерева (наприклад, сосни) 6 см шириною і 1 см завтовшки. Ця дощечка потрібна в якості вантажу.
2
Обробіть краю дерев'яної дощечки напилком і зашліфуйте наждачним папером. Передній край фюзеляжу потрібно буде закріпити на верхньому уступі вантажу.
3
Виготовте крила планера довжиною в 68 см і з перетином 4 на 4 мм. Щоб краї для кращої аеродинаміки були закругленими, використовуйте алюмінієвий дріт товщиною 2 мм, яку потрібно зігнути за формою крила. Також ви можете використовувати тонкі дерев'яні рейки, які потрібно помістити в окріп, після чого зігнути і зафіксувати до висихання на спеціальній круглій поверхні.
4
За допомогою верстата зігніть ребра жорсткості крила (нервюри). Прикріпіть їх до крайок клеєм так, щоб вони стояли рівно і однаково по відношенню один до одного.
5
Зігніть крило, змочивши його в гарячій воді і помістивши над джерелом тепла - наприклад, над греющей свічкою.
6
Кут вигину як для першої, так і для другої кромки крила, повинен становити 8 градусів. Перевіряйте в процесі роботи відповідність кута вигину кресленням.
7
Для кріплення крила до основи використовуйте сталевий дріт, вигнуту у формі літери V і соснову планку. Зміцніть V-подібні підкоси до крил за допомогою клею та ниток. Щоб утворився правильний кут конструкції, переднє кріплення повинно бути вище заднього.
8
Виготовте стабілізатор - візьміть три рейки довжиною 40 см, змочіть їх в гарячій воді і зігніть.
9
Після того, як планер буде готовий, обтягніть деталі цигарковим папером і зберіть його - закріпіть стабілізатор на задній частині фюзеляжу. Щоб запустити планер, зробіть гачки зі сталевого дроту, закріпивши їх на фюзеляжі нитками.