Як зняти напад холециститу. Як зняти біль жовчного міхура.

холециститу називають запалення жовчного міхура, що виникає з ряду причин. Найчастіше через бактерій, що потрапляють з кишечника. Провокуючими факторами можуть стати супутні захворювання шлунково-кишкового тракту і камені в жовчному міхурі. Типовими симптомами холециститу є біль і важкість у правому підребер'ї, нудота, іноді захворювання супроводжується підвищенням температури тіла і сильним больовим синдромом. Тому хворому і його рідним важливо знати, як зняти напад холециститу.
Вам знадобиться
  • - легкі анальгетики;
  • - спазмолітики;
  • - кукурудзяні рильця, безсмертник, материнка, ромашка, календула.
Інструкція
1
Обов'язково дотримуйтеся дієти. Вживайте тільки варені та печені продукти, виключіть з раціону смажену, копчену, солону і жирну їжу. Причому дієти потрібно дотримуватися не тільки тоді, коли погано і болить, але і після полегшення стану. Обов'язково включіть в раціон кисломолочні продукти, страви з овочів і фруктів (тільки не сирих), різноманітні супи, каші, компоти і киселі. Якщо немає апетиту, не змушуйте себе їсти, але намагайтеся не голодувати занадто довго.
2
Зверніться за медичною допомогою. Деякі випадки гострого холециститу необхідно лікувати тільки в умовах стаціонару, і іноді потрібно навіть видалення жовчного міхура (досить рідко, але проконсультуватися з лікарем, зробити УЗД органів черевної порожнини та здати необхідні аналізи не завадить).
3
В якості лікувальних засобів використовуйте спазмолітики і при необхідності легкі анальгетики, але з приводу анальгетиків порадьтеся з лікарем. В якості спазмолитика прекрасно підходить всім відома «Но-шпа» (проте крім неї існує безліч інших, часом більш ефективних лікарських засобів). Цікаво, що спазмолітики не тільки зменшують неприємні симптоми і біль, вони ще роблять і лікувальну дію, знімаючи спазм з жовчного міхура і поновлюючи нормальний відтік жовчі.
4
Перший час постарайтеся дотримуватися постільного або хоча б просто щадний режим. Але після того як піде больовий синдром, не залежується в ліжку. Помірне фізичне навантаження, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, допоможе остаточно зняти напад холециститу.
5
Не забувайте про фітотерапію. Існує безліч трав, що поліпшують відтік жовчі, які можна вживати при холециститі. Це кукурудзяні рильця, безсмертник, материнка, ромашка, календула. Також існує безліч спеціальних жовчогінних зборів. Однак вибирати підходящий в конкретному випадку (холецистит адже буває різний) краще разом з лікарем.
6
Серйозніші фармацевтичні препарати, а також спеціальні лікувальні маніпуляції, призначає тільки лікар. Не займайтеся самолікуванням, а в разі погіршення ситуації (різкого посилення болю, підйому температури), невідкладно звертайтеся за медичною допомогою.