Як прибрати кісточки на пальцях ніг.

Поява виступаючих «кісточок» на ногах являє собою не тільки естетичну проблему. Таке «прикраса» доставляє постійний біль при ходьбі, деформує ступню, робить дуже проблематичним вибір відповідного взуття. З проблемою «кісточок» на ногах можна зіткнутися в будь-якому віці, і, природно, її потрібно якнайшвидше вирішувати.
Вам знадобиться
  • - лопух, скипидар;
  • - прополіс;
  • - відвар трав (наприклад, звіробою, ромашки і листя берези).
Інструкція
1
Перш за все, якщо ви помітили деформацію ступні і поява «кісточки», проконсультуйтеся з лікарем-ортопедом. Він допоможе визначити стадію захворювання. Для початкової стадії і застарілої «кісточки» лікування буде помітно відрізнятися.
2
Відмовтеся від високих каблуків, від жорсткої і вузької взуття. Носіння таких туфель та чобіт мало того, що вкрай незручно при наявності «кісточки», але може ще й помітно посилити ситуацію - деформація стопи (а, відповідно, і біль) посилиться, з'являться мозолі і натоптиші.
3
Якщо вдалося виявити захворювання на початковій стадії, використовуйте такі методи лікування, як фізіотерапія, масаж, лікувальна фізкультура. Велику допомогу надасть використання ортопедичного взуття. Вона дозволить правильно розподілити навантаження на стопу, підтримуватиме ногу в правильному анатомічному положенні.
4
Скористайтеся рецептами народної медицини - ванночки, компреси, мазі та обгортання. Наприклад, рекомендується компрес з лопуха і скипидару або з прополісу. Компрес накладається на «кісточку» і залишається на ніч. Можуть допомогти ванночки з відвару трав (наприклад, звіробою, ромашки і листя берези).
5
Якщо позбутися «кісточки» консервативними методами не вдалося, слід вирішувати цю проблему більш радикально. Деякі лікарі пропонують просто «зрубати» частину виступаючої кісточки. Такий метод є дуже болючим і малоефективним (кісточка може знову вирости). Набагато ефективніше вирішує цю проблему другий хірургічний підхід. Хірург коригує звід стопи, надаючи йому правильну анатомічну форму, виправляє виниклі відхилення. Така операція гарна ще й тим, що не вимагає тривалого періоду відновлення - для повного відновлення буде потрібно менше двох тижнів.
6
Щоб уникнути повторного виникнення «кісточки», виробляєте нескладну профілактику. Обмежте носіння взуття на підборах більше 5 см. Виконуйте нескладний комплекс вправ для стопи (збирання великим пальцем ноги з підлоги дрібних предметів, згинання та розгинання пальців і т.д.). Щодня ввечері робіть масаж стопи, особливо «проблемної зони».