Як побороти дитячий страх.

У тому, що більшість дітей відчувають різні страхи, немає нічого незвичайного. Причини, їх викликали, можуть здатися батькам сміховинними, проте не потрібно сміятися над полохливим дитиною. Буде набагато корисніше надати йому емоційну підтримку і постаратися розвіяти його тривоги.
Інструкція
1
Спочатку уважно вислухайте дитину, нехай він розповість вам про свої страхи. Потім спокійно поговоріть з ним. Якщо малюк боїться темряви і що мешкають в ній чудовиськ, потрібно йому пояснити, що вночі всі предмети залишаються колишніми, ніяких монстрів немає. Пройдіться ввечері по темній кімнаті разом з дитиною, називайте і доторкайтеся до навколишніх предметів: «Дивися, тут варто твоя ліжечко, а це сидить твій плюшевий ведмедик ...». Переконайте малюка, що нічого страшного з ним не може статись в його рідному домі. Покладіть йому в ліжечко захисників - відважного плюшевого тигра або непереможного Бетмена.
2
Попросіть дитину намалювати свої страхи. Обговоріть цей малюнок разом з малюком. Похваліть дитину за старання, а потім скажіть, що ви зараз разом проженіть цей страх. Попросіть дитину порвати малюнок на дрібні клаптики і викинути його в сміттєпровід. Якщо малюк постарше, то вельми ефективним способом "розправи" з намальованим страхом стане спалення аркуша паперу з намальованим на ньому страхом.Еслі у дитини з'явився страх перед реальними подіями чи людьми, поясніть, що в житті таке малоймовірно, а якщо і відбувається, то дуже -дуже рідко, але про всяк випадок подумайте разом і розробіть такий план дій, щоб малюк знову відчути себе в безпеці. Дуже сильний у деяких дітей страх втрати своїх батьків. Обійміть малюка і скажіть, що ви його дуже сильно любите і будете завжди з ним поруч.
3
Чи не висміюйте і не лякайте своєї дитини собаками, бабайками або міліціонерами. Малюк подібні загрози сприймає дуже серйозно. З розумінням ставтеся до всіх його почуттів і переживань. Вселити в дитини впевненість, що більша частина страхів безпідставна і з ними при бажанні завжди можна впоратися. У важких випадках зверніться за допомогою до психолога.
Боязнь глибини може виникнути з різних причин, але особливо часто вона з'являється у людей, яких неправильно вчили плавати і які хоч раз в житті стикалися з серйозним ризиком потонути. Позбутися від такої фобії можна, якщо проявити терпіння і застосовувати відповідні методи.

Боротьба з боязню глибини: перші етапи

Дуже важливо звикати до води поступово, переходячи до кожного нового етапу позбавлення від фобії тільки тоді, коли попередній закінчено і засвоєний. Не потрібно поспішати, інакше ви не досягнете потрібного результату. Приготуйтеся до того, що позбавлення від фобії займе декілька місяців.
Щоб прискорити процес, ви можете попрацювати з досвідченим професіоналом. Однак і в цьому випадку форсувати події не варто.
Спочатку навчіться плавати на невеликій глибині, тримаючись на спині. Це допоможе вам відчути на собі, як вода виштовхує тіло. Необхідно, щоб поруч були люди, які будуть вам допомагати. Це дозволити позбутися страху і сконцентруватися на відчуттях. Як тільки боязнь глибини знову даватиме про себе знати, відразу згадуйте, що поруч є ті, хто неодмінно вам поможет.Когда ви звикнете триматися на спині, переходите до тренувань на більшій глибині. Заходьте у воду по груди, піднімайте руки і дозволяйте їм триматися на поверхні. Потім спробуйте злегка підстрибувати, підсмикуючи при цьому ноги і відчуваючи, як вода виштовхує вас. Нехай відчуття, коли ноги не торкаються дна, перестане лякати вас. Звикнете до думки, що ви зможете спокійно плисти незалежно від того, йде мова про глибину в 2 м або в 20 м.

Як впоратися зі страхом глибини

Коли ви освоїте легкі стрибки та інші вправи, переходите до наступного етапу. Зайдіть у воду по шию, підстрибуйте, притискайте ноги до грудей і швидко рухайте руками, щоб довше затриматися на поверхні. Ваша мета - привчити себе до думки, що рухи рук утримують вас, а значить, ви не потонете.
Звикнувши до цього вправі, при кожному стрибку уявляйте собі, що дно поступово відсувається, але ви все одно можете легко втриматися на поверхні.
Нарешті, переходите до плавання. Пливучи по доріжці в басейні, уявляйте собі, що в центрі конструкції дуже глибоке дно, але ви легко можете його подолати, оскільки прекрасно тримайтеся на поверхні. Приступайте до занять тільки при хорошому самопочутті і намагайтеся не вибиватися з сил. Ви повинні завжди відчувати, що можете легко подолати потрібну відстань, оскільки це вселяє впевненість і допомагає впоратися зі страхом глибини. Добре, якщо ви зможете займатися з досвідченим тренером, який не тільки навчить вас прекрасно плавати, але і допоможе знайти упевненість в своїх силах. Коли плавання стане приємним захопленням, фобія залишиться в минулому.