Як прати тюль. Як правильно прати штори і тюль.

Складно уявити собі сучасний інтер'єр без такого декоративного елемента, як штори. Вони прикрашають приміщення і додають своєрідності, проте для того, щоб штори зберігали свій зовнішній вигляд, за ними потрібно правильно доглядати. Особливо часто виникає питання про те, як прати тюль, так як тканина ця дуже тонка і вимагає делікатного ставлення до себе. На практиці прання не так вже й складна, необхідно лише дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок;
  • - сіль.
Інструкція
1
Налийте у ванну гарячої води і розчиніть в ній пральний порошок. Можна користуватися звичайним порошком, але найбільш легко виполіскується з тканини рідкий засіб для прання. Кількість води залежить від розміру тюлю, який буде в ній замачиваться. Температура води не повинна бути занадто гарячою, інакше тканина можна зіпсувати.
2
Зніміть тюль з карниза і занурте його в ванну - вода повинна повністю прикривати штору зверху. Залиште тюль в воді з порошком на годину-півтори. За цей час пил і легке забруднення змиється з поверхні штори автоматично. В тому випадку, коли на тюлі є плями, позбутися їх допоможуть сучасні засоби для їх виведення, які необхідно нанести на забруднену ділянку при замочуванні відповідно до інструкції.
3
Якщо штори стираються регулярно, то вони не встигають забруднитися настільки, що після замочування їх доведеться додатково терти руками або ж використовувати пральну машинку. Це дозволяє уникнути додаткового навантаження на тюль, від якої він може втратити форму або порватися. Коли після замочування на тюлі зберігаються сліди забруднень, позбавлятися від них вимагається делікатно, за допомогою легкого тертя тканини об тканину.
4
Обполіскуйте тюль в великій кількості чистої води. Після того як прання закінчене, не слід віджимати тюль надто інтенсивно. Найкраще розташувати штору у ванній так, щоб надлишки води стекли самі. Після того як тюль позбудеться рідини, у вологому стані повісьте його на багета. Штора витягнеться під власною вагою, і можна буде уникнути процедури її прасування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6QA_PuT1dXw
Зверніть увагу
Допускається прання тюлю і в пральній машині. Однак в даному випадку найбільш актуальною стає проблема того, при якій температурі прати тюль. Вона не повинна перевищувати 30 градусів, також бажано виставляти щадний режим прання без віджимання. Бажано використовувати спеціальний мішок для прання - це збереже цілісність тканини.
Корисна порада
Якщо тюль втратив первісну білосніжність, то виправити ситуацію допоможе його замочування з невеликою кількістю кухонної солі. Досить 100-150 грам.