Як вирощувати рапс.

Ріпак - це не тільки цінне кормове рослина. Він є прекрасним медоносом, а значить, привертає на ваш садову ділянку комах-запилювачів. Крім того, якщо на фазі цвітіння соковиті стебла ріпаку подрібнити і закласти в грунт, він послужить відмінним добривом і збільшить кількість азоту та органічних речовин для тих рослин, які будуть рости на цьому мете на наступний рік. А як же правильно його вирощувати?
Вам знадобиться
  • - насіння ріпаку;
  • - рідке органічне добриво;
  • - мотузка і кілочок для розмітки.
Інструкція
1
Підготуйте грунт для посіву. Ріпак воліє легкі грунту з достатньою кількістю поживних речовин. Тому попередньо необхідно добре скопати ділянку, призначену під рапс, і прорихлити верхній шар ґрунту. Ріпак висівають в борозни на глибину 0,3-0,5 см. Відстань між рядками має становити 15 см. Приготований ділянку розмітьте за допомогою кілочків і мотузки на борозни. Якщо загальна площа ділянки, на якій буде вирощуватися рапс, становить більше 50 м ?, через кожні 50 см рядков зробіть доріжку 40-50 см. Це значно полегшить полив і обробку грунту під час росту і розвитку рослин.
2
Посійте насіння. Сіяти ярий ріпак можна в травні, навіть зворотних заморозків і сильних ґрунтових холодів його сходи не бояться і відмінно можуть їх переносити. Посів ріпаку здійснюється сухими насінням без попереднього замочування. Якщо ви не впевнені в якості насіння, попередньо замочіть їх на 4 години на бордовому розчині марганцівки для поверхневого знезараження, а потім просушіть. Норма висіву ріпаку становить 20 г на 1 см ?. Але оскільки насіння дуже дрібні, а схожість може бути не 100%, можете посіяти їх «на око», насипавши в приготовлену борозну так, як ніби садите морква чи буряк. Після посіву закрийте шаром грунту і полийте з шланга з дрібним розприскувачем.
3
Не забувайте доглядати за сходами. Молодий рапс вимагає рясного поливу, тому якщо ґрунт сухий, а опадів не очікується, обов'язково поливайте його, щоб він ріс сильним і здоровим. Після того як рослини піднімуться на 10-15 см і покажуть кілька пар листя, необхідно провести підгодівлю рідким органічним добривом разом з поливною водою. Дорослі рослини ріпаку прекрасно борються з бур'янами, але от від типових шкідників хрестоцвітних їх необхідно оберігати. Якщо ви вирощуєте рослина для подальшої закладення в грунт, перед цвітінням його необхідно обробити препаратами від хрестоцвіті блішки. Звичайно, особливої шкоди блошка заподіяти йому не встигне, але рапс може стати джерелом її розмноження, з якого шкідник пізніше перекинеться на інші хрестоцвіті вашої ділянки.
Зверніть увагу
Купуйте тільки якісне насіння ріпаку і ні в якому разі не проводите посів старими насінням. Якщо ж немає інших, а в якості тих, що є, ви сумніваєтеся, обов'язково замочіть невелику партію в воді, щоб подивитися, як вони проростають. Якщо відсоток всхожих більше 95% - сміливо висівайте.
Корисна порада
Закладення ріпаку в грунт необхідно виробляти на фазі цвітіння, коли він набрав максимальну вегетативну масу, а кількість азоту в коренях досягає високих меж. Але стежте за погодою. Найкраще подрібнити і закрити рослини в грунт в жарку погоду, щоб процес гниття йшов більш активно.