Як скоротити витрати.

Не дарма знаменитий промисловець і багата людина Генрі Форд говорив, що зекономлені гроші - це зароблені гроші. Адже для того щоб збільшити свій добробут, важливо не тільки гнатися за зростаючими заробітками, а й скрупульозно зменшувати витрати, зберігаючи вже отримане. Для того щоб скоротити витрати, спробуйте скористатися наступною методикою.
Інструкція
1
Займіться власним фінансовим плануванням. Незважаючи на гучну назву, в цьому немає нічого складного. • По-перше, заведіть звичку ретельно збирати всі чеки від будь-яких покупок і витрат, починаючи від квитків за проїзд і кінчаючи квитанціями за комунальні платежі. Складайте їх в одне місце, наприклад, в конверт. • По-друге, складіть на папері або в комп'ютері таблицю, рядками якої будуть всі ваші витрати, навіть найнезначніші, а стовпцями - витрачені суми грошей за певний проміжок часу. • По-третє , раз в тиждень спустошуйте конверт з чеками і заповнюйте по ним таблицю витрат. В кінці місяця порахуйте підсумковий результат по кожному рядку.
2
Тепер, коли ви отримали повну картину витрат, прийшов час подумати, як скоротити витрати. Напевно в фінансовому результаті місяця виявилися видні незаплановані покупки, без яких цілком можна було обійтися. Якщо це так, почніть працювати за двома напрямками: • Розрахуйте середній розмір обов'язкових витрат за місяць. Він повинен бути більш-менш постійним. Намагайтеся в майбутньому виходити за ці рамки тільки в крайніх випадках; • Пошукайте нові шляхи скорочення поточних витрат.
3
загострити свою увагу на можливостях скоротити витрати, які здійснюються легко і непомітно, наприклад: • Витрати на мобільний зв'язок можна гарантовано зменшити майже в 80% всіх випадків. Діапазон варіантів при цьому надзвичайно широкий: від переходу на більш доступний тариф до використання Інтернет-трафіку для голосових дзвінків. • Перед походом в будь магазини заздалегідь складайте список необхідних покупок. Утримайтеся від імпульсивних придбань. Не вірте кричущим написам зі словом «Знижка».
4
Заведіть звичку відкладати 20-30% доходу. Придумайте для цього будь-яку мету, нехай навіть абстрактну, наприклад: «На райське життя». І строго дотримуйтеся цього правила, як би не хотілося перестати відкладати. Адже, зрештою, порушивши його, ви обдурите, насамперед, себе.
Щоб скоротити витрату бензину, зовсім не потрібно володіти навичками автомеханіка або модернізувати машину. Є кілька рекомендацій, завдяки яким можна заощадити на автомобільному паливі без надмірних турбот.
Інструкція
1
Чи не перевозите в машині те, що вам не буде потрібно в даний час. Додатковий вагу - це зайва витрата палива. Насамперед це стосується зовнішнього багажника, який може збільшити витрати бензину відразу на 5-10%. Встановлюйте його прямо перед використанням, а після знову знімайте.
2
Якщо у вас за планами багато роз'їздів (туризм, шопінг і т.д.), спробуйте заздалегідь прорахувати маршрут. Прокладіть його так, щоб не кататися туди-сюди. Відшукайте парковку, зручну по розташуванню до кожного з місць, які вам необхідно відвідати протягом дня. Краще пройтися до деяких з них «на своїх двох», ніж витрачати час в пробках і кожен раз розшукувати нове місце для стоянки.
3
Перевірте повітряний фільтр і тиск в шинах. Зніміть фільтр і подивіться, як він пропускає світло. Непридатний фільтр обмежує потік повітря, що йде всередину мотора, через що витрачається на порядок більше бензину. Підвищивши тиск на 0,3 бару понад «стандарту», ви також заощадите паливо.
4
Обережно користуйтеся педаллю газу і намагайтеся різко не гальмувати. «Швидкий старт» - витрата бензину дарма, адже при цьому в циліндри надходять занадто великі порції пального. Не використовуйте підвищені передачі на малих швидкостях - це теж сильно збільшує витрату бензину. Завжди уважно стежте за обстановкою на дорозі, щоб скинути швидкість в потрібний момент.
5
В пробках утримуйте постійну швидкість. Адже при «завантаженості» дороги доводиться різко рушати і різко гальмувати, а це не тільки збільшує витрату палива, але і погіршує «стан здоров'я» вашої машини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UrY_BgcEWPY
Корисна порада
Крім того, пам'ятайте, що є способи просто купувати той же бензин дешевше. Якщо ви часто заправляєтеся на АЗС однієї мережі, оформите карту постійного клієнта. Якщо улюбленої заправки у вас немає і ви рідко знаєте, де наступного разу будете заливати бензин, отримаєте паливну карту типу «кеш-бек» (тобто, набуваючи бензин на АЗС з досить великого списку, ви будете отримувати частину грошей назад у вигляді нарахувань на карту). Намагайтеся не зупинятися на заправках уздовж великих шосе, адже можна згорнути і проїхати пару вулиць; ціни на паливо там явно нижче. А ще - розраховуйте свої поїздки так, щоб не залишитися без палива перед тривалими вихідними. Найчастіше за кілька днів до травневих або зимових «канікул» ціни на бензин підвищуються.